Puchar Świata w Japonii startuje 8 września. Zawodnicy, trenerzy i osoby należące do sztabu szkoleniowego mają czas na ostatnie szlify i rozszyfrowanie rywali. Zwycięzców będzie dwóch! Które z dwunastu drużyn cieszyć się będą awansem na Igrzyska Olimpijskie 2016, rozgrywane w Rio de Janeiro?

Puchar Świata to bez wątpienia najważniejsza impreza siatkarska tego roku. Dwanaście drużyn, biorących udział w tym turnieju, podporządkowały swoje przygotowania właśnie pod kątem Japonii. World Cup trwać będzie od 8 do 23 września. Będzie to pierwsza możliwość uzyskania kwalifikacji na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które za rok zostaną rozegrane w Brazylii. Rywalizacja w tym turnieju toczyć się będzie system każdy z każdym. Ostatni Puchar Świata okazał się szczęśliwy dla Rosjan i Polaków. Jak będzie w tym roku? Które drużyny zapewnią sobie spokojny sen o Rio?

Przez ostatnie dni na łamach naszego portalu mieliście okazję zajrzeć do szatni wszystkich ekip, które już od kilku dni poznają uroki Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ostatniej prostej przygotowaliśmy Wam krótką pigułkę przed Pucharem Świata! (By przeczytać tekst o drużynie należy kliknąć w link!)

– Japonia https://www.s-w-o.pl/japonia-sprawca-niespodzianki/
– Polska https://www.s-w-o.pl/mistrzowie-swiata-kontra-reszta/
– Egipt https://www.s-w-o.pl/egipskie-marzenia-o-miedzynarodowym-sukcesie/
– Tunezja https://www.s-w-o.pl/tunezyjscy-chlopcy-do-bicia/
– Kanada https://www.s-w-o.pl/kanadyjski-sen-o-elicie/
– Stany Zjednoczone
https://www.s-w-o.pl/stany-faworytem-rozgrywek/
– Iran https://www.s-w-o.pl/marzenia-iranu-o-igrzyskach-w-rio-de-janeiro/
– Australia
https://www.s-w-o.pl/drugi-world-cup-australijczykow/
– Rosja https://www.s-w-o.pl/czas-na-rehabilitacje/
– Włochy
https://www.s-w-o.pl/wloskie-powroty-i-nowe-nadzieje/
– Argentyna https://www.s-w-o.pl/argentynczycy-w-world-cup-po-raz-szosty/
– Wenezuela
https://www.s-w-o.pl/wenezuelczycy-przed-ogromnym-wyzwaniem/
– Historia Pucharu Świata https://www.s-w-o.pl/krotka-historia-pucharu-swiata/

Punktacja meczów prezentuje się następująco, za wygrane 3:0 i 3:1 drużyny otrzymują 3 pkt, za wygraną 3:2 – 2 punkty, za przegraną w tie-breaku – 1 pkt. O kolejności zespołów decyduje najpierw większa liczba wygranych meczów, potem liczba zdobytych punktów, wyższy stosunek setów, wyższy stosunek małych punktów i na koniec mecze bezpośrednie.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozgrywki Pucharu Świata 2015 rozpocznie od spotkania z Tunezją 8 września. Dzień później zmierzy się z Rosją, a potem Argentyną. Po trzech spotkaniach zawodników czeka jeden dzień odpoczynku, a potem walka z Iranem i Wenezuelą. Dzień przerwy i znów powrót na parkiet, i starcia z Kanadą, Egiptem oraz Australią. 19 i 20 września to dwa dni odpoczynku przed ostatnimi meczami w ramach Pucharu Świata z USA, Japonią i Włochami.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski:

8 września: Polska – Tunezja 11:40
9 września: Polska – Rosja 11:40
10 września: Argentyna – Polska 8:10
12 września: Polska – Iran 5:10
13 września: Wenezuela – Polska 5:10
16 września: Kanada – Polska 8:10
17 września: Egipt – Polska 5:10
18 września: Australia – Polska 12:10
21 września: USA – Polska 10:10
22 września: Japonia – Polska 7:15
23 września: Włochy – Polska 3:30