Puchar Świata będzie pierwszą okazją do uzyskania awansu na Igrzyska Olimpijskie 2016. Wiemy, jak ważne jest to wydarzenie  dla Stanów,  które w Londynie znalazły się poza strefą medalową. W Japonii z całą pewnością będą chcieli uzyskać przepustkę do Rio!

Trzeba zauważyć, że Stany zdobyły podczas rozgrywek PŚ jedynie dwa medale: brązowy w 1991 roku oraz złoty w 1985 roku. Polacy ostatnio często spotykali się z Amerykanami na boisku i z sześciu rozegranych spotkań Biało-czerwoni przegrali aż 5! Drużyna ta zdecydowanie jest jednym z najgroźniejszych rywali Polaków. Zmagania w pierwszej rundzie rozpoczną od meczu z Australią 8.09. Podopieczni trenera Antigi spotkają się z USA dopiero 21.09 podczas trzeciej rundy Pucharu.

Nie można pominąć również faktu, że trener Speraw zawarł w szerokim składzie aż 14 medalistów niedawno zakończonej Ligi Światowej! Wszyscy znają takich siatkarzy jak Matthew Anderson, Paul Lotman, David Lee czy Russell Holmes, którzy niezaprzeczalnie zaliczani są do najlepszych siatkarzy na świecie i stanowią o sile swojej drużyny!

Szeroki skład USA:

Rozgrywający: Kawika Shoji, Micah Christenson, Ryan Ammerman

Środkowi: David Lee, Maxwell Holt, Russell Holmes, David Smith, Kris Johnson, Taylor Averill

Atakujący: Murphy Troy, Carson Clark.

Przyjmujący: Matthew Anderson, Paul Lotman, Aaron Russell, Taylor Sander, Thomas Jaeschke, Jayson Jablonsky, Garrett Muagututia.

Libero: Erik Shoji, Dustin Watten.