Siatkówka NEWS

Liga Narodów [m]: Szybka wygrana Amerykanów

Wygraną w trzech setach reprezentacja USA zakończyła grupowe rozgrywki Ligi Narodów. W niedzielny wieczór pokonała Włochów, którzy jeszcze przed spotkaniem z podopiecznymi Johna Sperawa stracili szansę na awans do turnieju finałowego. Teraz Amerykanów czeka walka w Final Six, a stawką będzie pierwszy w historii medal Ligi Narodów.

[ Read More ]

Liga Narodów [m]: Bułgarzy wygrywają spotkanie z Koreą

Na pożegnanie tegorocznej edycji Ligii Narodów Bułgaria i Korea stoczyły pięciosetowy mecz, w którym lepsi okazali się podopieczni Plamena Konstantinova. Dla obu zespołów jednak nie wynik był najważniejszy, a styl, w  jakim się pożegnają z rozgrywkami. Oba zespoły stworzyły dobre widowisko, z pełnymi wymian akcjami i akcjami w obronie. Bułgarzy, którzy odnieśli w sumie sześć

Liga Narodów [m]: Wygrana Serbów na koniec turnieju w Azji

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Narodów, podopieczni Nikoli Grbicia nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy w starciu Chiny – Serbia. Mając już zapewniony awans do Final Six Ligi Narodów, do gry przeciw Azjatom trener powołał zawodników, którzy dotychczas rzadko pojawiali się boisku. Ci, mimo przegranego jednego seta, w pozostałych trzech prowadzili własną grę i

Liga Narodów [m]: Serbowie lepsi od Japończyków w zaciętym spotkaniu

Japończycy przegrywają w czterech setach z Serbami. Azjatycka drużyna wygrała pierwszą odsłonę na przewagi, w kolejnej miała piłki setowe, których nie wykorzystała. Ostatecznie to Serbowie zapisali na swoim koncie trzy punkty. Ponownie na szczególną uwagę zasługuje postawa środkowego Serbów, Srecko Lisinaca, który zdobył podobnie jak we wczorajszym spotkaniu najwięcej punktów dla swojego zespołu.

Liga Narodów [m]: Argentyna lepsza od Australii

Drugi dzień ostatniego turnieju fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów rozpoczął się od spotkania Australia – Argentyna. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale trzecia partia wlała trochę nadziei w serca Australijczyków. Wystarczyło to jednak na wygranie aledwie jednego seta i to Argentyńczycy zgarnęli komplet punktów w tym spotkaniu.