Siatkówka NEWS

PlusLiga: Cenne zwycięstwo Cuprum Lubin

W meczu szóstej kolejki spotkały się dwunasta i trzynasta drużyna PlusLigi – MKS Będzin i Cuprum Lubin. Zwycięsko z tego spotkania wyszli lubinianie, którzy w czterech setach pokonali gospodarzy.

[ Read More ]

LSK: KSZO ma nowego trenera

František Bočkay został trenerem siatkarek KSZO Ostrowiec. – Długo trwał wybór osoby, która miałaby poprowadzić zespół KSZO w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, ale nie chcieliśmy robić nic pochopnie – mówi Mirosław Buszkiewicz, prezes ostrowieckiego klubu.

[ Read More ]

Maria Stenzel: Jeszcze się docieramy

W niedzielę Grot Budowlani Łódź zdobył pierwsze w tym sezonie trofeum – Superpuchar Polski, a już w środę zawodniczki Błażeja Krzyształowicza czeka mecz rewanżowy w drugiej rundzie Ligi Mistrzyń.

[ Read More ]

Mistrzowie pod lupą: Kolejka niefortunnych zdarzeń? Kurek i Kochanowski dalej w czubie [4. kolejka PlusLigi]

Niesamowite rzeczy działy się w 4. kolejce ligowych rozgrywek. Zaskakujące rozstrzygnięcia, zwroty akcji. Jak tym razem radzili sobie reprezentanci Polski? Atakujący Lider jest tylko jeden  – Bartosz Kurek niezmiennie najlepszy z trójki reprezentacyjnych atakujących. Ponad 60% skuteczności w ataku, do tego dwa punktowe bloki. Dawid Konarski i Damian Schulz zagrali na podobnej skuteczności, lecz to

[ Read More ]

Błażej Krzyształowicz: Najważniejsze jest to, że wygraliśmy

Niedzielne spotkanie o Superpuchar im. Andrzeja Niemczyka między Chemikiem Police a Grot Budowlani Łódź było dla obu zespołów ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającym się sezonem Ligi Siatkówki Kobiet. Lepsze okazały się zawodniczki Błażeja Krzyształowicza, które w pięciu setach pokonały mistrzynie Polski. – Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na cały sezon – powiedziała po

[ Read More ]