PlusLiga

PlusLiga: Nieprawdopodobny tie-break w Olsztynie dla AZS-u!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał u siebie Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:2 i dopisał cenne dwa punkty do swojego konta. Gospodarze prowadzili już 2:0 w setach, jednak siatkarze trenera Zaniniego zdołali doprowadzić do jednego z najdłuższych tie-breaków w historii PlusLigi. Oba zespoły miały w górze łącznie kilkanaście piłek meczowych, ale szczęście uśmiechnęło się do olsztyńskiego AZS-u,

[ Read More ]

PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Trefla Gdańsk

MKS Będzin nie wykorzystał atutu własnego boiska i przegrał z Treflem Gdańsk 0:3. Zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski bardzo pewnie wygrali pierwsze dwa sety, jednak w trzecim do głosu doszli gospodarze tego spotkania. MKS zbudował sobie pięciopunktową przewagę, lecz podopieczni Andrei Anastasiego zdołali odrobić straty, a następnie objęli prowadzenie w kluczowym momencie tej partii. Ostatecznie będzinianie

PlusLiga: GKS Katowice nie daje szans gościom ze Szczecina

Cztery sety wystarczyły katowickiej GieKSie, aby pokonać Espadon Szczecin. Mecz o wiele lepiej zaczęli przyjezdni, którzy wygrali pierwszą partię 25:22. Później do głosu doszli gospodarze. W drugiej partii pozwolili podopiecznym Mieszka Gogola na zdobycie zaledwie czternastu punktów. Tak wyraźna porażka podcięła skrzydła Espadonowi, który nie zdołał się już podnieść i ostatecznie przegrał mecz 1:3. MVP

PlusLiga: Trzy punkty dla ZAKSY

Cerrad Czarni Radom rozpoczęli mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z wysokiego “c”, wygrywając pierwszego seta. Mistrzowie Polski w trzech kolejnych setach udowodnili jednak swoją siłę i bez problemu ograli w nich gospodarzy spotkania. Tym samym ZAKSA zwyciężyła w Radomiu 1:3. MVP został Łukasz Wiśniewski.

PlusLiga: Pewny triumf Skry w Lubinie

Cuprum Lubin nie dało rady PGE Skrze Bełchatów i przegrało 0:3. Gospodarze w dwóch pierwszych setach wyraźnie grali słabiej od utytułowanych rywali, ale byli dość blisko wygrania w trzeciej partii. Podopieczni trenera Piazzy nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk. Najwięcej punktów w tym starciu zdobył Mariusz Wlazły (22 pkt). W ręce atakującego PGE

PlusLiga: Łuczniczka zwycięża po zaciętym boju!

Łuczniczka Bydgoszcz zdołała odwrócić losy dzisiejszego starcia. Mimo, że na dziesięciominutową przerwę schodzili przegrywając dwa sety, nie poddali się. Opłaciło im się to, ponieważ pozostała część tego starcia potoczyła się już pod dyktando gospodarzy!