Kanada jest obecnie jedną z najlepszych drużyn w Ameryce Północnej oraz jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na tym kontynencie. Mimo tego zespołowi Kanady nigdy nie udało się wygrać międzynarodowego turnieju głównie przez dominację drużyn Stanów Zjednoczonych oraz Kuby które od lat dzielą między sobą triumfy w turniejach organizowanych w Ameryce Północnej.

Do największych sukcesów Kanady zalicza się 15 medali Mistrzostw Ameryki Południowej (3. miejsce w klasyfikacji medalowej), dwa medale Igrzysk Panamerykańskich oraz zajęcie czwartego miejsca na igrzyskach olimpijskich w 1984 roku.

Toronto było gospodarzem 2015 Pan American Games i na swoim podwórku Kanada pokonała Portoryko zdobywając brązowy medal. Kanada będzie rywalizować w Pucharze Świata po raz pierwszy od 12 lat. Ostatni ich występ w Pucharze Świata miał miejsce w 2003 roku gdzie zajęli siódme miejsce. Nastąpiła stopniowa poprawa wyników w tych zawodach od 12 miejsca w swoim debiucie w 1977 roku, 10 w 1995 roku, a ósmym w 1999.

Głównym celem jest, aby zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku i zakończenie 24-letniej nieobecności w tych zawodach.  Kanadyjczycy zajęli siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w 2014 roku, a drugie zaraz za Stanami Zjednoczonymi w Mistrzostwach NORCECA w 2013 roku.

Kadra Kanady na tegoroczny Puchar Świata:

TYLER SANDERS, JOHN GORDON PERRIN, DANIEL LEWIS, RUDY VERHOEFF, JUSTIN DUFF, ADAM SIMAC,DUSTIN SCHNEIDER, TOONTJE VAN LANKVELT, DANIEL CORNELIUS JANSEN VANDOORN, GAVIN SCHMITT, MAX BURT, FREDERIC WINTERS, JASON DEROCCO, GRAHAM VIGRASS,NICHOLAS HOAG, BLAIR CAMERON BANN, JAY BLANKENAU, STEVEN MARSHALL, NICK DEL BIANCO, CASEY ADAM SCHOUTEN