Jeśli chcesz zobaczyć puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku bądź obejrzeć pamiątki po wspaniałej drużynie Huberta Jerzego Wagnera albo mieć szansę zobaczyć wszystkie medale zdobyte przez polskich siatkarzy, wystarczy wybrać się do Krakowa na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i odwiedzić jedyną taką na świecie wystawę „Volley Bajki”.

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w TAURON Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

Jakie atrakcje będą czekały na kibiców w „Volley Bajce”?

Mamy mnóstwo eksponatów, często unikatowych, jak choćby puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku – opowiada pasjonat polskiej siatkówki i właściciel kolekcji Grzegorz Szewczyk. – W trakcie Memoriału można będzie zobaczyć także m.in. stroje z igrzysk w Montrealu, wiele osobistych pamiątek graczy Złotej Drużyny Wagnera, a także wyjątkową kolekcję medali. Mamy w swoich zbiorach wszystkie medale zdobyte przez polską siatkówkę – zachęca Szewczyk.

źródło: fundacjawagnera.pl

photo: Magdalena Gajek