Polska przegrała wczoraj z Francją w ostatnim meczu turnieju Ligi Światowej w Łodzi. Tym samym ma na koncie dwa zwycięstwa i cztery porażki w tegorocznej edycji tych prestiżowych rozgrywek.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Gratuluję Francji, która nie grała dzisiaj jakiejś wybitnej siatkówki, ale zagrała wystarczająco dobrze, aby nas pokonać. W końcówkach dwóch setów mieliśmy szanse aby wygrać, ale nie udało nam się tego wykorzystać.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Dzisiaj odnieśliśmy świetne zwycięstwo z Polską, po wczorajszej porażce z Rosją. Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy, bo byliśmy bardzo zmęczeni po ostatnich podróżach, najpierw do Tokio a potem Australii. Jesteśmy zadowoleni, że nawet zmęczeni potrafiliśmy wygrać z tak dobrymi drużynami jak Polska i Rosja. Teraz wracamy do Francji i dalej walczymy o bilet na Final Six w Krakowie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

To chyba był nasz najlepszy mecz w tym turnieju. Przegraliśmy trzy do zera, ale graliśmy lepiej, ale tak jak mówiłem ta nasza forma nie była najlepsza. Tak samo jak wczoraj kilka rzeczy było dobrych, Myślę, że będzie jeszcze lepiej.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Myślę, że Polska, tak jak inne drużyny stara się przygotowywać do Igrzysk Olimpijskich. Dlatego drużyny są na różnych etapach przygotowań. Niezmiennie jednak gra przeciwko Polsce stoi zawsze na wysokim poziomie. Dlatego bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo wczoraj dla odmiany byliśmy smutni. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać ponownie w Krakowie.