Argentyna sprawiła wczoraj nie lada niespodziankę, wygrywając z faworyzowaną drużyną Trójkolorowych. – To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne, pokonaliśmy drużynę Francji – zeszłorocznego mistrza Ligi Światowej. – powiedział Luciano De Cecco.

Luciano de Cecco, kapitan reprezentacji Argentyny:

To zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne, pokonaliśmy drużynę Francji – zeszłorocznego mistrza Ligi Światowej. Ta wygrana jest szczególnie istotna dla mentalności  naszego zespołu, powinna pozwolić nam wyjść na kolejne mecze bardziej zmotywowanymi i pozytywnie nastawionymi. Myślę, że zagraliśmy dzisiaj na luzie, bez nerwów, a jednocześnie bardziej agresywnie i znacznie mocniej niż w poprzednich spotkaniach Ligi Światowej. W tegorocznej edycji Ligi Światowej nie możemy grać w naszym najsilniejszym składzie, mamy nowych zawodników, którzy dopiero zdobywają doświadczenie. Czekamy na powrót Facundo Conte po wyleczeniu kontuzji ramienia. Teraz skupiamy się na każdym kolejnym meczu. Mam nadzieję, że jutro przeciwko Rosji zagramy na podobnym poziomie jak dzisiaj i wygramy kolejne spotkanie w Lidze Światowej.

Julio Velasco, trener reprezentacji Argentyny:

To było trudne spotkanie przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn na świecie. To zwycięstwo jest szczególnie ważne, ponieważ przegraliśmy kilka ostatnich meczów. Dziś zagraliśmy dobrze z wiarą w zwycięstwo od pierwszej piłki. Jutro oczekujemy kolejnego ciężkiego meczu przeciw zespołowi  Rosji.

pzps.pl