Po nieudanym turnieju w Chicago reprezentacja Polski wyruszyła w podróż do Melbourne, gdzie rozgrywa ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Narodów.

Pierwszy set do decydujących chwil nie układał się po naszej myśli. Argentyńczycy mieli sporą przewagę, dopiero przy stanie 23:23 udało się nawiązać równą grę. Na szczęście seta udanym atakiem zakończył Jakub Kochanowski.

Druga partia to bardziej wyrównana gra obu drużyn, jednak Polacy dominowali w elemencie bloku. W końcówce udało nam się utrzymać przewagę kilku oczek i drugiego seta również zapisać na swoją korzyść.

Trzecia partia od początku przebiegała pod dyktando Polaków. Wysoka przewaga 13:6 z pierwszej fazy seta nieco stopniała i Argentyńczycy rozpoczęli pogoń. Druga przerwa techniczna to nadal prowadzenie Polaków – 16:12. Rywale doprowadzili do remisu przy stanie 22:22, jednak seta ostatecznie udało się wygrać po emocjonującej końcówce.

Polacy odnieśli ważne zwycięstwo po serii porażek. Jutro zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27)

Składy drużyn:

Polska: Bartosz Kurek (8), Grzegorz Łomacz (1), Jakub Kochanowski (15), Bartosz Kwolek (2), Mateusz Bieniek (16), Bartosz Bednorz (9), Paweł Zatorski (L) oraz Maciej Muzaj, Aleksander Śliwka (9), Marcin Janusz, Artur Szalpuk (3), Łukasz Kaczmarek

Argentyna: Cristian Poglajen (14), Tomas Lopez (12), Sebastian Solé (8), Agustín Loser (7), Martin Ramos (4), Maximiliano Cavanna (1), Santiago Danani (L) oraz Bruno Lima (4), Joaquin Gallego (3), Matias Sanchez, Jan Martinez Franchi, Franco Massimino (L)