Za nami pierwszy mecz XIII edycji Memoriału Jerzego Huberta Wagnera.  W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Tillie pokonują kadrę Iranu w trzech setach.

fot: fivb.org

Mir Saeid Marouflakrani (kapitan reprezentacji Iranu):  Reprezentacja Francji to zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej, dwukrotnie z nimi graliśmy w dwukrotnie ponieśliśmy porażkę. Dwa pierwsze sety były dobre w naszym wykonaniu chcieliśmy zagrać lepiej w trzecim secie – niewiele nam zabrakło.

Earvin N’Gapeth (kapitan reprezentacji Francji): Jesteśmy zadowoleni z naszej formy. Przygotowania do tego turnieju zaczęliśmy tak naprawdę 8 dni temu. Jestem pozytywnie zaskoczony naszą aktualną formą.

Slobodan Kovac (trener reprezentacji Iranu): Francja zagrała bardzo dobrą siatkówkę – byli bardzo pewni siebie. Utrzymali formę z finału Ligi Światowej. W ostatnich tygodniach moja drużyna opadłą z sił – obawiam się o naszą formę.  Dobrze, że to przydarza się nam teraz, a nie podczas Pucharu Świata. Jutro zagram innymi zawodnikami, ten turniej to doskonała okazja do rotowania zespołem i odnalezienia idealnej szóstki na mecze Pucharze Świata.

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji):  Baliśmy się tego spotkania, baliśmy się że z wysokiego poziomu zejdziemy bardzo nisko. Jestem pozytywnie zaskoczony. Poradziliśmy sobie z przeciwnikiem. Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze serwisem, to co wyprawiał Earvin N’Gapeth zasługuje na szacunek.