Podopieczni trenera Antigi po tie-breaku pokonują Trójkolorowych!

I set:

Ze środka Le Roux – 0:1. Piłkę przechodzącą wykorzystuje Tillie – 0:2.  Tuż za blok kiwa Kubiak – 1:3. Daleko w aut Le Roux – 2:4.  Punktowy blok Trójkolorowych – 3:6. W kontrze skutecznie Buszek – 5:7.  W siatkę zagrywa Buszek i  na pierwszej przerwie technicznej Francja prowadzi 5:8. Dłuższa wymianę kończy Kurek – 9:10. Punktowa zagrywka Kubiaka doprowadza do remisu, po 10. Z lewego skrzydła Tillie – 10:11.  W kontrze punktuje Le Goff – 12:13. Biało-czerwoni mają problem z przyjęciem zagrywki Rouziera, o czas prosi trener Antiga – 12:15. Blokowany Tillie – 13:15. Na skrzydle zatrzymany Rouzier – 15:15. Na drugiej przerwie technicznej nieznaczeni prowadzenie Trójkolorowych – 15:16. Z pipe’a Kubiak – 16:16. Bez bloku w aut kiwa Rouzier – 19:20. Z prawego skrzydła potężnie Rouzier – 22:24. Blok, aut po ataku Konarskiego – 23:24. Przechodzącą piłkę wykorzystuje Le Roux – 25:27.

II set:

Druga partia rozpoczyna się od wyrównanej walki – 4:4. Jednak na pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Tillie prowadzą 4:8. Ze skrzydła Buszek – 5:8. Na pojedynczym bloku punktuje N’Gapeth – 6:10. W aut atakuje Kurek – 6:11, o czas prosi trener Antiga. Blokowany Kurek i na drugiej przerwie technicznej Francja prowadzi 9:16Blok, aut po ataku Konarskiego – 10:16. Autowa zagrywka Mateusza Bieńka – 12:18. Kłos jedną ręką blokuje N’Gapetha – 15:18. Ręce blokujących obija Rouzier – 15:19. Skutecznie kiwa Buszek – 16:19. Punktuje Le Roux – 18:22. W siatkę zagrywa Kubiak – 19:24. Bez bloku w aut Buszek – 19:25.

III set:

Po prostej Konarski – 2:1. W sam środek boiska kiwa Le Roux – 2:2. Na pierwszej przerwie technicznej jednopunktowe prowadzenie Francji – 7:8. As serwisowy Le Goffa – 8:9. Blok, aut po ataku Le Roux – 9:10. Konarski obija ręce blokujących – 10:10. Po skosie N’Gapeth – 10:11.  Kubiak zatrzymany – 11:14. Po skosie w aut Buszek – 11:15.  Nieczysto piłkę odbija N’Gapeth – 12:15. Na podwójnym bloku Konarski – 13:15. Na drugiej przerwie technicznej reprezentacja Francji prowadzi 14:16. Kubiak nie przyjmuje zagrywki Rouziera – 14:17. Na skrzydle blokowany Szalpuk – 14:18. Nieudana zagrywka Rouziera – 15:18. Punktowy blok biało-czerwonych! – 17:19. Z przesuniętej, krótkiej Kłos – 19:20. Po skosie N’Gapeth – 20:22. W siatkę zagrywa Bieniek – 22:24. Po skosie w aut Rouzier – 24:24. W kontrze nad blokiem w boisko Szalpuk – 25:24.  Piłkę przechodząca wykorzystuje Szalpuk – 26:24.

IV set:

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczynają biało-czerwoni – 3:1. Blokowany Le Roux – 5:1, czas dla Francji. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie gospodarzy 8:5. Walkę na siatce wygrywa Kubiak – 10:6. Ze skrzydła Lyneel – 10:7. Dłuższą akcję kończy Konarski – 12:9. Z pipe’a potężnie Kubiak – 14:12. Na prawy skrzydle zablokowany Sidibe – 15:13. W kontrze zatrzymany N’Gapeth! – 16:15. W kontrze nie do zatrzymania Kubiak – 18:16. Ze skrzydła Artur Szalpuk – 20:18. Skutecznie Michał Kubiak i biało-czerwoni doprowadzają do tie-breaka! – 25:23.

V set:

Bez bloku w aut Sidibe – 2:0. W kontrze ze środka Kłos – 3:1. Potężnienie ze skrzydła Kubiak – 5:2. Na siatce zatrzymany Bieniek – 6:5. Blok, aut po ataku Sidibe – 7:6. Dłuższą wymianę kończy Konarski – 8:6. Po zmianie stron w aut zagrywa N’Gapeth – 9:7. Bez bloku w aut Le Roux, czas dla reprezentacji Francji – 10:7. As serwisowy Le Rouxa – 10:9. Popsuta zagrywka po obu stronach siatki – 11:10.  Po skosie bez bloku w aut Konarski – 11:11. W siatkę zagrywa Le Goff – 14:13. Po skosie w aut N’Gapeth!

Składy:

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz: Łomacz, Konarski, Szalpuk, Kłos

Francja: Rouzier, Tillie, Jaumel, N’Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (L) oraz: Lyneel, Sidibe