Trenerzy reprezentacji Kuby i Bułgarii uczestniczyli w konferencji prasowej w Hawanie przed trzecią kolejką spotkań grupy D, tegorocznej Ligi Światowej.

– Fani siatkówki na Kubie będą mieli prawdziwą siatkarską ucztę, ponieważ Liga Światowa wraca do Ciudad Deportiva Coliseum. To dla mnie wielka radość! Jestem przekonany, że możemy liczyć na wspaniały spektakl. Życzę wszystkim powodzenia. – powiedział wiceprezes FIVB, Cristóbal Marte Hoffiz

Plamen Konstantinov bułgarski trener podkreślił, że będzie to trudny weekend dla jego zespołu. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tutaj być. Kuba ma młody, ale bardzo utalentowany zespół. Jak wiecie, Bułgaria będzie gospodarzem Final Four drugiej dywizji, ale naszym celem jest wygrać każdy mecz i być na najwyższym poziomie. Jestem również świadomy tego, jak kibicuje się na Kubie, więc gra w Hawanie będzie trudnym zadaniem. Naszym celem jest wygrana.

Kubański trener Rodolfo Sánchez powiedział, że jego zespół był bardzo zadowolony z powrotu do Ciudad Deportiva Coliseum. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powrócić do naszej hali po roku grania za granicą. Jak powiedział trener Bułgarów, nasi gracze są bardzo młodzi, niektórzy z nich będą czuć presję, grając w  hałaśliwym Ciudad Deportiva, ale włożymy w naszą grę całe serce. Widzę w moich zawodnikach głód wygranej, chęć jak najlepszego pokazania się przed swoimi fanami. Musimy poprawić naszą grę zespołową. Zrobiliśmy zbyt wiele błędów, także tych wynikających z presji. Nie wiemy zbyt wiele o bułgarskiej drużynie, ale znając trenera Konstantinova, myślę, że są bardzo ambitni. Obiecujemy wielkie emocje w ten weekend.

– Byłem kapitanem od prawie dekady i wiem, że mecze przeciwko Kubie są zawsze trudne, jestem pewien, że w tym roku będzie to samo. Kubańczycy są młodzi i mają ogromny sportowy potencjał. Ich siłą jest granie przed swoją publicznością. To prawda, Kuba doświadczyła pewne problemy, ale jest to zespół, który się nie poddaje i nie raz potrafi zaskoczyć.- skomentował kapitan Bułgarów, Andriej Zhekov.

Rolando Cepeda, kubański kapitan jest zachwycony powrotem do Ciudad Deportiva. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę powrócić do Ciudad Deportiva Coliseum.- powiedział Cepeda.- Większość moich kolegów nigdy tutaj nie grała, na tak wysokim poziomie. To będzie trudne zadanie, bo nasi fani są bardzo głośni. Naszym celem jest zwycięstwo i zdobycze punktowe, aby dostać się do Final Four. Spodziewajcie się najlepszego!