W pierwszym meczu X Memoriału Zdzisława Ambroziaka AZS Politechnika Warszawska w pięciu setach pokonuje Łuczniczkę Bydgoszcz.

I set:

Od zagrywki rozpoczyna Murilo Radke, dłuższą akcję kończy Halaba – 1:0. Ze skrzydła skutecznie atakuje Ferens – 2:1.  Dwa asy serwisowe Samiki  – 5:1.  Po bloku atakuje Jarosz – 6:2.  Ze środka Bartosz Lemański – 7:2. Na pierwszą przerwę techniczną sprowadza nas Michał Filip – 8:2. Blok-aut po ataku Halaby – 9:3.  W siatkę zagrywa Filip – 10:4.  Na pojedynczym bloku Filip – 13:5. Halaba nie przyjmuje zagrywki Radke Murilo – 13:7.  O czas poprosił trener Bednaruk – 13:8. Lemański ze środka 14:8. Samica ze skrzydła 15:8. Udany atak Jarosza 15:9.  Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Politechniki 16:9. Na skrzydle zatrzymany Ruciak – 20:10.  W kolejnej akcji przez ręce blokujących przedziera się Michał Ruciak – 20:11.  Ze środka Waldemar Świrydowicz – 22:12.  Nad blokiem w aut Filip – 23:14.  Dłuższą akcję kończy Samica, tym samym AZS pierwszą partię wygrywa 25:14.

II set:

Od skuteczniej kontry rozpoczyna Łuczniczka Bydgoszcz – 0:1.  Punktowy blok bydgoszczan – 1:3.  Dłuższą wymianę ze środka kończy Świrydowicz – 3:3. Blokowany Filip! – 3:5.  Z pipe’a Samica – 5:6. Atakiem z pipe’a odpowiadają bydgoszczanie, punktuje Ferens – 5:7.  Samica obija ręce blokujących – 6:7.  Skutecznie ze skrzydła Ferens – 6:8. Na pojedynczym bloku punktuje Filip – 7:8.  Na skrzydle zatrzymany Ferens – 10:9. Przy dwupunktowym prowadzeniu Politechniki o czas prosi trener Makowski – 11:9. Ze środka Grzegorz Kosok – 11:10.  W siatkę zagrywka Lemański – 12:11. Ze skrzydła skutecznie Halaba – 13:11. W kontrze w aut atakuje Jarosz – 14:12.  Ze środka Jurkiewicz – 15:15.  Na drugiej przerwie technicznej nieznaczne prowadzenie AZS-u – 16:15.  Po przerwie skutecznie Ferens – 16:16.  Punktowa zagrywka Murilo Radke – 16:17. Potrójny blok na Filipie – 17:18.  Blokowany Mikołajczak – 21:20. Ze środka Wojciech Jurkiewicz – 23:21. Błąd bydgoszczan i AZS wygrywa drugą partię – 25:23.

III set:

Trzecią partię rozpoczynamy od popsutej zagrywki po obu stronach siatki – 1:1. Dwukrotnie blokowany Samica – 1:3.  W kontrze skuteczny Michał Filip – 2:2. Przy czteropunktowym prowadzeniu bydgoszczan, czas dla AZS-u – 2:6. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Łuczniczki Bydgoszcz – 3:8.  A serwisowy Michała Ruciaka – 5:12. Po bloku Samica – 6:12. Po bloku Krzysiek – 6:13.  Skuteczny Krzysiek – 9:16. W siatkę zagrywa Mikołajczak 0 11:18. Ze środka Świrydowicz – 12:18. Po bloku Samica – 13:18. Nieporozumienie po stronie Łuczniczki – 14:18. As serwisowy Łapszyńskiego – 15:18. Przez blok przedziera się Krzysiek – 15:19. Po taśmie w boisko atakuje Mikołajczak – 16:19. Po prostej Krzysiek – 17:20. W kontrze zatrzymany Mikołajczak – 17:21. Po prostej w aut atakuje Bartosz Krzysiek – 18:21. Skutecznie ze środka Lemański 21:23. Po bloku atakuje Ferens 21:24. Zablokowany Mikołajczak i koniec trzeciej partii 21:25.

IV set

Ferens zablokowany 1:0. Samica i blok aut 2:0. Krzysiek z prawego skrzydła 2:1. As serwisowy Radke 2:2. Długa akcja, którą z przechodzącej piłki kończy Kosok 2:3. Wpycha piłkę po bloku Filip 3:3. W aut atakuje Łapszyński 3:4. W kolejnej akcji się nie myli 4:4. Krzysiek w aut 5:4. Zablokowany Krzysiek 8:6. PIERWSZA PRZERWA TECHNICZNA. Ferens zablokowany 9:7. W kolejnej akcji blok aut 9:8. Na czystej siatce Filip 10:8. Skutecznie Krzysiek 10:9. Radke i as serwisowy 10:10. Przy kolejnej zagrywce trafia w siatkę 11:10. Kosok ze środka 11:11. Lemański po bloku 12:11. Ferens z drugiej linii 12:12. Łapszyński i blok aut 13:12. Filip nie trafia przy zagrywce w boisko 13:13. Świrydowicz ze środka 14:13. Filip zablokowany 14:15. As serwisowy Ruciaka 14:16. DRUGA PRZERWA TECHNICZNA. Kolejny punkt dla bydgoszczan 14:17. CZAS DLA POLITECHNIKI. Samica zablokowany 14:18. CZAS DLA POLITECHNIKI. Samica i blok aut 15:18. Jurkiewicz ze środka 15:19. Skutecznie Krzysiek 16:20. Odpowiada Samica 17:20. Politechnika myli się na zagrywce 17:21. Skutecznie Łapszyński 17:21. Odpowiadają bydgoszczanie 18:22. Udany blok gości 18:23. Po bloku Mikołajczak 19:23. Plasuje Jurkiewicz 19:24. Ze środka Świrydowicz 20:24. Ruciak kończy seta! 20:25.

V set

Pierwsza akcja dla gospodarzy 1:0. Za blok w boisko trafia Mikołajczak 2:0. Zablokowany Krzysiek! 3:0. CZAS DLA ŁUCZNICZKI. Ferens zablokowany! 4:0. Po skosie Mikołajczak 5:0. W kolejnej akcji zablokowany 5:1. Punktowa zagrywka Radke 5:3. Kolejny punkt dla Politechniki 6:3. Krzysiek atakuje w aut 7:3. Murek również 8:3. ZMIANA STRON. Samica w aut 8:4. Mikołajczak i blok aut 9:4. Odpowiada ze środka Kosok 9:5. Zagrywa jednak w aut 10:5. Przedziera się Jurkiewicz 10:6. Krzysiek punktuje na zagrywce 10:7. CZAS DLA POLITECHNIKI. Kolejną jednak psuje 11:7. Samica i blok aut 12:7. CZAS DLA BYDGOSZCZY. Krzysiek atakuje w aut 13:7. Ruciak zagrywa poza boisko 14:8. Samica po bloku i koniec meczu! 15:9.

MVP: Maciej Olenderek oraz Michał Ruciak

Składy:

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Halaba, Lemański, Świrydowicz, Samica, Filip, Olenderek (L) oraz: Radomski, Mikołajczak,

Łuczniczka Bydgoszcz: Jurkiewicz, Ferens, Jarosz, Ruciak, Kosok, Radke,  Żurek (L) oraz: Murek, Krzysiek,