Ligi Polskie

PlusLiga: Dziewiętnasty triumf ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie dała większych szans Cuprum Lubin i pokonała przyjezdnych w trzech setach, tym samym umacniając się na pozycji lidera PlusLigi. Było to dziewiętnaste zwycięstwo podopiecznych Andrei Gardiniego w tym sezonie. Najlepiej punktującym tego spotkania był Łukasz Kaczmarek z Cuprum (15 pkt). Nagrodą MVP nagrodzono rozgrywającego ZAKSY – Benjamina Toniuttiego.

[ Read More ]

PlusLiga: Dafi Społem Kielce wygrywają u siebie

Dafi Społem Kielce w czterech setach rozprawili się z nieco wyżej notowaną Łuczniczką Bydgoszcz. To czwarta wygrana kielczan w tym sezonie PlusLigi. Najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu był reprezentujący barwy Łuczniczki Bartosz Filipiak, który zdobył 23 pkt. Statuetką MVP nagrodzono zawodnika gospodarzy – Jakuba Wachnika.

PlusLiga: Olsztynianie wracają do domu z jednym punktem

W Bełchatowie byliśmy świadkami pięciosetowego pojedynku, w którym ostatecznie zwyciężyli gospodarze. Pierwsze dwa sety bez większych problemów wygrali przyjezdni z Olsztyna, ale po 10-minutowej przerwie podopieczni Roberto Piazzy poprawili swoją grę i doprowadzili do tie-breaka. Piąty set zakończył się grą na przewagi, w której lepsi okazali się bełchatowianie. Statuetkę MVP odebrał Srecko Lisinac, który zdobył

Antoine Brizard: Jesteśmy głodni sukcesów

Francuski rozgrywający przedłużył kontrakt ze stołecznym klubem o kolejne dwa lata. – Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy, znakomicie czuję się w tej drużynie. Wydaje mi się, że pasuję do zespołu, czuję się w nim pewnie, dlatego cieszę się, że spędzę w Warszawie kolejne dwa lata – mówił Antoine Brizard.

Bartosz Kwolek: Stawiam sobie coraz wyższe cele

Bartosz Kwolek przedłużył wczoraj kontrakt z ONICO Warszawa o kolejne dwa sezony. – Jestem zadowolony ze współpracy z trenerem, widzę, jak rozwija się cały klub i mam nadzieję rozwijać się razem z nim – tak komentował swoją decyzję młody przyjmujący.

PlusLiga: Francuski rozgrywający na dłużej w ONICO Warszawa

Klub ze stolicy poinformował dzisiaj o przedłużeniu kontraktu z kolejnym zawodnikiem. Na pozostanie w stołecznym zespole zdecydował się Antoine Brizard. Francuski rozgrywający będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa przez kolejne dwa sezony.  – Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10” – komentował Paweł Zagumny.

PlusLiga: Trzy punkty jadą do Warszawy

ONICO Warszawa pokonała na wyjeździe Espadon Szczecin i odniosła 11. zwycięstwo z rzędu na ligowych parkietach. W pierwszej części sezonu warszawianie przegrali z nimi 0:3, ale dzisiejszy mecz miał już zupełnie inny przebieg. Premierowa odsłona spotkania zakończyła się grą na przewagi, w której lepsi okazali się już gospodarze. W kolejnych trzech setach lepsi byli już

Plusliga: Pięciosetowy pojedynek na korzyść bełchatowian!

Na Podpromiu zmierzyły się dziś dwie ekipy, których spotkania budzą wiele emocji, nie tylko na boisku, ale też wśród siatkarskich fanów. Pierwszy set padł łupem gości a z kolei dwa następne wygrali rzeszowianie. W czwartym secie rzeszowianie mieli już wygraną na wyciągnięcie ręki, jednak bełchatowianie zdołali przejąć inicjatywę i as serwisowy Pencheva pomógł im wygrać