Rosjanie w finałowym meczu pokonali ekipę Trójkolorowych i tym samym to oni wywalczyli bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a Francuzom pozostała walka w Japonii o wyjazd do Brazylii.

Władimir Alekno, trener reprezentacji Rosji:

Chciałbym powiedzieć, że stres podczas tego turnieju był o wiele większy niż w trakcie Mistrzostw Europy, rozegranych trzy miesiące temu. Oczywiście, jestem bardzo szczęśliwy z osiągnięcia takiego wyniku oraz z tego, że wszyscy siatkarze tak ciężko pracowali, by na koniec mogli cieszyć się z sukcesu.

Jénia Grebennikov, libero reprezentacji Francji:

Wygraliśmy w pierwszym secie w stosunku 25:14. Potem Rosjanie grai bardzo dobrze i to było ciężkie dla nas. Zagrywali znakomicie. Myślę, że zagrali bardzo dobrą siatkówkę. Blokowali nas za każdym razem. Do tego obronili dużo piłek i grali naprawdę perfekcyjnie. My natomiast mamy bilet do Japonii. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i wywalczymy tam kwalifikację do Rio.

Kevin Tille, przyjmujący reprezentacji Francji:

Byliśmy trochę zaskoczeni tym, w jakim sposób Rosjanie powrócili do gry po naszej dominacji w pierwszym secie. Walczyliśmy o utrzymanie intensywności naszej gry, ale graliśmy słabiej.

źródło: cev.lu