AZS Politechnika Warszawska ma nowego rozgrywającego. Został nim utytułowany zawodnik, Mistrz Świata, Paweł Zagumny. To wielki powrót do Politechniki. Zawodnik reprezentował już barwy tej drużyny na początku swojej kariery.

Paweł Zagumny to jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy. Rozgrywający ma na koncie złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata, złoto Ligi Światowej, Mistrzostw Europy i srebro Pucharu Świata. W swojej karierze wystepował także w lidze włoskiej i greckiej.

Ten dzień dla nas, dla wszystkich związanych z AZS Politechniką Warszawską, jest szczęśliwy – powiedziała na konferencji prasowej Jolanta Dolecka, prezes klubu. – Cieszymy się bardzo. W przyszłość na ten sezon patrzymy raczej pozytywnie, bo myślę, że Paweł jako taki mózg tego zespołu, a mamy kilku zawodników, których może jeszcze nie podamy, ale stanie się to już pod koniec tygodnia i w najbliższych dniach przyszłego tygodnia, też stworzymy ciekawy zespół – powiedziała prezes.

– Dawno nie byłem tak podekscytowany. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł grać w Politechnice – skomentował z kolei Paweł Zagumny. – Tak naprawdę historia zatoczyła koło. Tak jak pani prezes wspomniała grałem tutaj 21 lat temu, 20 sezonów spędzonych w różnych ligach, w różnych drużynach. Mam nadzieję, że te wyzwania, które klub przede mną postawił, które sobie sam postawiłem przed nadchodzącym sezonem, sprostam tym wyzwaniom i wszyscy będziemy zadowoleni. Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie z Kubą zgrany team i będziemy sobie wspólnie pomagać – dodał.