Tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski spotkają się w rozgrywkach Superpucharu.

 

Tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski spotkają się w rozgrywkach Superpucharu. – Naszego klubu nie stać nawet na jednego atakującego z takich dwóch jak mają w Rzeszowie – ocenia Andrea Anastasi.

W środę w Poznaniu odbędzie się mecz o Superpuchar Polski. Trener Lotosu Trefl Gdańsk w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” podkreślał ogromną przewagę finansową i kadrową swojego przeciwnika.

Dla mnie jest problemem w ogóle przewidzieć, w jakim składzie przyjdzie nam grać z klubem z Rzeszowa. Rywale mają takich dwóch atakujących, że naszego klubu nie stać było na żadnego z nich. Również na innych pozycjach Resovia ma mnóstwo dobrych zawodników, łącznie z pozycją libero. Dla nas to niewyobrażalne. Na szczęście w meczu oni jednocześnie nie będą mogli skorzystać ze wszystkich swoich siatkarzy. Zagramy siedmiu na siedmiu i oczywiście postaramy się wygrać – mówił Andrea Anastasi .

Ubiegłoroczny Superpuchar przebiegał pod znakiem powrotu mistrzów świata po wielkim sukcesie do swoich klubów. PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie miały okazji trenować zbyt wiele w pełnym składzie przed tym spotkaniem, dla obu zespołów była to więc próba generalna przed rozpoczęciem sezonu.

Pierwszy Superpuchar odbył się 8 kwietnia 1995 roku w Szczecinie. Wówczas do walki stanęli Yawal AZS Częstochowa oraz Morze Szczecin. Z pierwszego w historii trofeum mogli cieszyć się mistrzowie kraju spod Jasnej Góry, którzy pokonali gospodarzy 3:0.

Na kolejną edycję imprezy przyszło czekać 17 lat. W 2012 roku postanowiono powrócić do superpucharowych rozgrywek, po raz kolejny mistrz kraju wraz ze zdobywcą Pucharu Polski mieli zawalczyć o pierwszą nagrodę w nadchodzącym sezonie.

Superpuchar po raz trzeci z rzędu rozegrany zostanie w Poznaniu. Mecz poprzedzi specjalna konferencja prasowa z udziałem trenerów, zawodników i organizatorów turnieju. Patronem medialnym zostało Radio ZET i Wirtualna Polska.

Bardzo się cieszę z nawiązania trwałej współpracy z Radiem ZET oraz Wirtualną Polską, która będzie obejmowała również patronaty medialne nad Superpucharem 2015 w piłce siatkowej kobiet oraz turniejami Pucharu Polski mężczyzn i kobiet. Zaangażowanie dwóch tak prestiżowych mediów, pokazuje systematycznie rosnącą popularność polskiej siatkówki klubowej-mówi Beata Piontek, Dyrektor Turnieju, Menager ds. organizacji imprez sportowych PLPS S.A.

Kto Waszym zdaniem zostanie tegorocznym triumfatorem Superpucharu? Czekamy na Wasze opinie!