Waldemar Świrydowicz wciąż będzie bronił barw AZS Politechniki Warszawskiej. Dwudziestoośmioletni środkowy bloku podpisał nowy – roczny – kontrakt ze stołecznym klubem.


Z nowej umowy Świrydowicza zadowolony jest trener Politechniki, Jakub Bednaruk. – Waldek to bardzo pracowity zawodnik. W sezonie 2014/2015 zrobił bardzo duży postęp. Ma 28 lat, a wciąż się rozwija. Jest świetnym przykładem na to, że na przejście z I ligi do PlusLigi nigdy nie jest za późno – skomentował szkoleniowiec.

Jakub Bednaruk ma nadzieję, że Świrydowicz w sezonie 2015/2016 będzie ważnym ogniwem AZS Politechniki Warszawskiej. – Poprzednie rozgrywki Waldek zaczął nie najlepiej. Zmagał się z kontuzją, a później nie mógł wywalczyć miejsca w dwunastce. W końcu jednak przełamał się i wskoczył nie tylko do meczowego składu, ale i do wyjściowej szóstki. Grał świetnie. Za drugą część sezonu należy mu się wysoka ocena – powiedział trener Inżynierów.

Waldemar Świrydowicz z AZS Politechniką Warszawską związał się w czerwcu 2014 roku. W sezonie 2014/2015 w barwach stołecznej drużyny rozegrał 21 meczów (71 setów). Zdobył w nich 161 punktów: 112 atakiem (61,9 proc. skuteczności), 2 zagrywką i aż 47 blokiem.