W pierwszym meczu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, rozgrywanym w TAURON Arena w Krakowie, mierzyły się ze sobą drużyny Azerbejdżanu i Egiptu. W trzysetowym spotkaniu dominowali Egipcjanie, którzy bez najmniejszych problemów pokonali rywali.

Na inaugurację XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera mierzyły się ze sobą drużyny Azerbejdżanu i Egiptu. Podopieczni Mohameda Ellakany zdominowali grę na siatce, nie dając przeciwnikom żadnych szans. Przewagę osiągnęli w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Odrzucili przeciwników od siatki i tym samym mogli spokojnie kontrolować przebieg tego spotkania. W drugim secie wygrali różnicą czternastu punktów. Jednak w trzeciej partii zawodnicy z Azerbejdżanu do stanu 7:8 grali punkt po punkcie, ale w końcówce to ich rywale podkręcili tempo i pewnie wygrali cały mecz bez straty seta.

Azerbejdżan – Egipt 0:3 (16:25, 11:25, 16:25)

Azerbejdżan: Aghazada Agil, Alishanov Elmin, Suleymanov Javid, Aghabayov Ramazan, Bayramov Vugar, Hasanli Tural, Allahverdiyev Kanan (l)

Egipt: Fathy Ahmed, Said Ahmed, Mostafa Mohamed, Abdelhalim Abou, Yousri Hisham, Abdelmohsen Mohamed, Reda Mohamed (l)