Pierwsze wieści transferowe napłynęły ze stolicy. Bartosz Kwolek zdecydował się na przedłużenie kontraktu i będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa jeszcze przez kolejne dwa sezony.

Obecny sezon PlusLigi to dla Bartosza Kwolka drugi rok w stolicy. Pod wodzą trenera Stephane’a Antigi młody przyjmujący stał się podstawowym zawodnikiem ONICO Warszawa. W obecnym sezonie mistrz świata juniorów zdobył już 294 punkty, w tym 30 asów serwisowych, a skuteczność jego przyjęcia wynosi 55%, dzięki czemu Kwolek plasuje się w czołówce najlepszych przyjmujących PlusLigi.

Bartosz Kwolek wymieniany jest jako jedna z nadziei polskiej siatkówki. W ubiegłym roku przyjmujący wraz z reprezentacją Polski U21 zdobył tytuł mistrza świata juniorów. W finale młodzi Polacy pokonali Kubę 3:1, a Bartosz Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym czempionatu. To jednak niejedyne indywidualne wyróżnienie na jego koncie – wśród nagród zdobytych przez Bartosza znajduje się również MVP mistrzostw świata i Europy kadetów, a także statuetka dla najlepszego przyjmującego podczas juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.

Bardzo cieszymy się z nowego kontraktu Bartka Kwolka. To jedna z nadziei polskiej siatkówki, zawodnik wciąż bardzo młody, ale z doświadczeniem i sukcesami w rozgrywkach międzynarodowych. W tym sezonie stanowi o sile ofensywnej ONICO, ale wszyscy wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że przyczyni się do sukcesów klubu, a może także reprezentacji. Nowa umowa Kwolka to również sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie „ONICO Warszawa” nabiera rozpędu ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

źródło: onicowarszawa.pl