Za nami dwa mecze towarzyskie reprezentantek Polski przed rozpoczynającymi się we wtorek rozgrywkami Ligi Narodów. Biało-Czerwone wczorajszy mecz bardzo pewnie wygrały, jednak dziś musiały uznać przewagę rywalek.

Biało-Czerwone bardzo dobrze weszły w dwumecz przeciwko reprezentacji Holandii. We wczorajszym spotkaniu dominowały nad swoimi rywalkami, nie oddając im choćby seta. Obie drużyny umówiły się na rozegranie dwukrotnie pięciu setów i każda z czwartkowych partii padła łupem Biało-Czerwonych. Dziś jednak nie było tak wspaniale. Nasze rywalki zdominowały rywalizację w dwóch setach. Polki zdołały jednak powrócić do swojej dobrej gry, a to zaowocowało wyrównaniem stanu rywalizacji. W decydującej odsłonie piątkowego sparingu, zawodniczki z Holandii ponownie okazały się jednak lepsze, nie pozwalając naszym siatkarkom cieszyć się drugim zwycięstwem.

Pierwszy mecz: Polska – Holandia 5:0 (25:21, 25:19, 25:21, 25:22, 15:13)

Drugi mecz: Polska – Holandia ­2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:19, 11:15)

Przed nami rozgrywki Ligi Narodów, w których Biało-Czerwone już we wtorek rozegrają pierwszy mecz. Trzymajmy więc kciuki za naszą drużynę w walce o jak najwyższe cele tego sezonu.

źródło: PZPS, fot. Artur Stachniak