W pierwszym meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja pokonała Kanadyjczyków w trzech setach. – Mamy swoje kłopoty – mówił po spotkaniu Stephane Antiga.

Podopieczni Stephana Antigi tylko w pierwszym secie nawiązali walkę z Polakami. Przez dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie wypracować większej przewagi. Tę partię dopiero w końcówce rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni. Druga i trzecia odsłona już tak nie wyglądały. Polacy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, Kanadyjczycy natomiast mieli problemy z zatrzymaniem świetnie dysponowanych gospodarzy. – To był ciężki mecz. Mamy swoje  problemy z przyjęciem, kilku zawodników, którzy grają, jest chorych. Jesteśmy zmęczeni podróżą, praktycznie spaliśmy w samolocie – mówił po spotkaniu Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady

W zespole Kanady dużym problemem są kontuzje, które uniemożliwiają przygotowanie do mistrzostw świata. W meczu przeciwko Polsce kontuzji doznał rozgrywający Tyler Sanders.

Oczywiście, że to duży problem, trudno jest bowiem dobrze trenować i przygotować się do gry. Mam nadzieję, że uraz Tylera nie jest poważny i szybko wróci do gry.

Polska publiczność jak zwykle niezwykle ciepło przywitała szkoleniowca Kanady, który wiele lat spędził w Polsce. – To niezwykle miłe. Niestety nie byliśmy w stanie grać lepiej. Chciałbym z drużyną Kanady grać lepiej. Jutro jest kolejny mecz. Na pewno będzie lepiej – zakończył szkoleniowiec Kanady.