W pierwszym połfinałowym meczu Ligi Europejskiej reprezentacja Słowenii bez straty seta pokonuje podopiecznych Andrzeja Kowala. Tym samym Słoweńcy zapewnili już sobie medal. Polacy powalczą jutro o brązowy krążek z przegranym pojedynku Estonia-Macedonia.

cev.lu

Podopieczni Andrzeja Kowala pierszą partię rozpoczynają od dobrych bloków na Słoweńcach, jednak Ci odpłacają się Polakom mocną zagrywką. W Słoweńskim bloku już od początku meczu króluje Jan Kozamernik. Dzięki jego dobrej grze, Słowenia schodzi na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 6-8. Polacy nie mogą ustabilizować przyjęcia, przez co na tablicy zrobiło się 9-11 dla przeciwników. Autowy atak Bednorza daje prowadzenie Słowenii 9-14. Fatalna seria Polaków, kiwka Pajenka prosto w środek boiska. Skuteczny blok Pajenka i Cebulja, Słowenia na drugą przerwę techniczną schodzi z 7 punktowym prowadzeniem. Romać psuje kolejną zagrywkę, o czas poprosił Andrzej Kowal. Pojedynczy blok Tine Urnauta. Autowy serwis Śliwki i Polacy przegrywają już 13-22. Atak Mitja Gaspariniego kończy pierwszą partię. Polacy przegrywają 17-25.

Druga partia ponownie rozpoczyna się od walki punkt za punkt. Dopiero przekroczenie środkowej lini przez Dawida Dryję wysuwa Słowenie na dwu punktowe prowadzenie 4-6. Autowy atak Urnauta i Polacy doprowadzają do remisu 10-10. Dzięki dobrym atakom Buchowskiego i Śliwki wychodzimy na prowadzenie 13-12. Polacy na fali! Walczą o każdą piłkę. Michał Kędzierski zmienia Janka Nowakowskiego. Skuteczny blok Bartka Bołądzia i Andrea Giani prosi o czas. Zmiana powrotna w polskiej drużynie. O czas prosi Adrzej Kowal. Polacy źle przyjmują zagrywkę i nasi rywale prowadzą 18-20. Atak w antenkę i Kowal prosi o drugi czas. Urnaut po raz kolejny przedziera się przez polski blok, 19-21. Blok Kozamernika daje Słowenii piłkę setową. Słoweńcy kończą seta z przechodzącej.

fot. cev.lu

Trzeciego seta Słowenia zaczyna od prowadzenia 2-4. Polacy nie mogą skończyć ataku, przez szczelne bloki Kozamernika. As serwisowy w wykonniu Pajenka daje im trzy punktowe prowadzenie. Zmiana w polskiej drużynie. Za Pająka na zagrywkę wchodzi Kędzierski. Dobry atak Gaspariniego i Słowenia prowadzi już 5 punkami. O czas prosi Andrzej Kowal. Dzięki skuteczym atakom Buchowskiego, Polacy powoli odrabiają straty. Na boisku pojawia się Grzechnik. Romać psuje zagrywkę i Polska przegrywa już 10-15. Błąd podwójnego odbicia daje Słowenii sześcio punktową przewagę. O czas prosi Andrzej Kowal. Podwójny blok Kozamernika i Vinicia. Autowy atak Urauta i Polacy przegrywają już tylko trzema punktami. Zepsuta zagrywka Śliwki. Damian Wojtaszek dostaje zółtą kartkę za podważanie decyzji sędziego. Błąd w obronie daje Słowenii piewszą piłkę meczową. Piłka niesiona, Polacy bronią pierwszego matchballa. Kiwką w środek boiska Vinić kończy mecz. Słowenia pierwszym finalistą Ligi Europejskiej.

 

Polska: DRYJA Dawid, NOWAKOWSKI Jan, BOŁĄDŹ Bartłomiej, Śliwka Aleksander, PAJĄK Grzegorz, BEDNORZ Bartosz, oraz WOJTASZEK Damian(libero), KĘDZIERSKI Michał, ROMAĆ Szymon, BUCHOWSKI Adrian

Słowenia: PAJENK Alen, GASPARINI Mitja, VINCIC Dejan, KOZAMERNIK Jan, URNAUT Tine, CEBULJ Klemens, oraz KOVACIC Janic(libero)