Już jutro rusza turniej Mistrzostw Polski Klubów Kibica, którego początki sięgają 2002 roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w Kielnarowej, a weźmie w niej udział aż dziesięć ekip.

Pierwsza edycja turnieju, w którym biorą udział kibice, odbyła się w 2002 roku i została zorganizowana przez Klub Kibica Czarnych Radom. Turniejowi nie udało się jednak na stałe zagościć w siatkarskim kalendarzu i odbywał się nieregularnie. W tym roku impreza odbędzie się w Kielnarowej koło Rzeszowa, a jej organizatorem zostało Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej „Resovia”. Swój udział w turnieju potwierdziło aż dziesięć ekip. I tak w walce o mistrzostwo Polski staną od jutra:

1. SSPS Resovia Rzeszów
2. Klub Kibica Cuprum Lubin
3. Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała
4. KK AZS Politechnika Warszawska
5. Klub Kibica PGE Skra Bełchatów
6. Klub Kibica KS Jastrzębie
7. Klub Kibica Legionovia Legionowo
8. Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu
9. SSPS Chemik Police
10. Klub Kibica Developres Rzeszów

Ekipy zostaną rozlosowane i rozstawione w dwóch grupach A i B (po 5 zespołów w jednej). Mecze będą rozgrywane na zasadzie każdy z każdym, a do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny z obu grup. Zespoły, które zajmą niższe miejsca będą grały w następujący sposób – 3A i 3B powalczą o 5. miejsce, 4A i 4B zagrają o miejsce 7, 5A i 5B będą bić się o miejsce 9.

Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów, do 25. punktów, ewentualny trzeci set rozegrany będzie do 15. punktów. Zwycięstwo 2:0 daje wygranej drużynie 3 punkty, za zwycięstwo 2:1 zwycięzca otrzymuje 2 punkty, a przegrana 1:2 daje 1 punkt. W przypadku gdy drużyny z jednej grupy będą mieć tę samą ilość punktów o kolejności w tabeli decydować będzie wynik bezpośredniego meczu pomiędzy tymi ekipami później ilość zwycięstw i na końcu małe punkty.

Już jutro czekają więc na nas prawdziwe siatkarskie emocje. Oficjalne rozpoczęcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 17:00, a podczas niego odbędzie się również losowanie. O 18:00 wystartuje rywalizacja grupowa, która potrwa do soboty. Na niedzielę na godzinę 10:00 zaplanowano mecze półfinałowe oraz spotkanie o miejsca 5-10. Finał oraz mecz o 3. miejsce odbędą się o 14:00.