Pierwszy set był bardzo wyrównany po obu stronach siatki, jednak końcówka zadecydowała o wygranej jastrzębian. W kolejnym secie obie drużyny szły łeb w łeb, dopiero w połowie seta od wyniku 17:15 to goście objęli prowadzenie i wygrali drugiego seta z pięcioma punktami przewagi. Z kolei trzecia partia od połowy seta ułożyła się pomyślnie dla zespołu MKS-u Będzin. Set czwarty był bardzo wyrównany i pełen emocji. Po nieudanym ataku Macieja Muzaja, zespół z Będzina doprowadził do wyrównania w tym meczu i to tie-break zadecydował o zwycięzcy. Set, który rozstrzygnął o wygranej był również przepełniony dużymi emocjami oraz efektowną grą. Koniec końców, po grze na przewagi zwyciężyła drużyna MKS-u Będzin!

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)

MKS Będzin: Waliński, Kozub, Ratajczak, Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Przybyła, Peszko, Faryna, Yordanov, Araujo Rodrigues, Potera, Gregorowicz

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Turski, Popiwczak, Gdowski