ONICO Warszawa pokonała na wyjeździe Espadon Szczecin i odniosła 11. zwycięstwo z rzędu na ligowych parkietach. W pierwszej części sezonu warszawianie przegrali z nimi 0:3, ale dzisiejszy mecz miał już zupełnie inny przebieg. Premierowa odsłona spotkania zakończyła się grą na przewagi, w której lepsi okazali się już gospodarze. W kolejnych trzech setach lepsi byli już goście. W czwartej odsłonie stołeczni przegrywali już 12:17 i wydawało się, że szczecinianie doprowadzą do tie-breaka, ale tak się nie stało. Siatkarze z Warszawy wrócili do dobrej gry i zakończyli mecz na swoją korzyść. Statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania odebrał Wojciech Włodarczyk, który zdobył dla drużyny ze stolicy 21 punktów.

Espadon Szczecin – ONICO Warszawa 1:3 (27:25, 22:25, 16:25, 23:25)

Składy zespołów:

Espadon Szczecin: Justin Duff (11), Mateusz Malinowski (12), Michał Ruciak (2), Marcin Wika (12), Eemi Tervaportti (2), Bartosz Gawryszewski (9), Adrian Mihułka (L) oraz Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth (11), Tomasz Kowalski, Adrian Kacperkiewicz i Marcin Jaskuła (L)

ONICO Warszawa: Jakub Kowalczyk (15), Bartosz Kwolek (15), Antoine Brizard (4), Andrzej Wrona (6), Nikola Gjorgiev (18), Wojciech Włodarczyk (21), Damian Wojtaszek (L) oraz Guillaume Samica (2), Sharone Vernon-Evans, Sebastian Warda (2) i Jan Firlej

MVP: Wojciech Włodarczyk

inf.własna/plusliga.pl