Transfer Bydgoszcz zapełnił lukę po Pawle Woickim. Grę drużyny będzie w nowym sezonie prowadził reprezentant Brazylii – Murilo Radke!

Murilo Radke to dwudziestosześcioletni rozgrywający, który w ubiegłym roku był numerem trzy w reprezentacji Canarinhos, z którą zdobył srebrny medal Ligi Światowej 2014. Również i w tym roku otrzymał powołanie od Bernardo Rezende i będziemy mogli śledzić jego poczynania w tych rozgrywkach.

Radke to niezwykle utalentowany zawodnik. Już w rozgrywkach młodzieżowych zdobywał medale, będąc istotnym graczem swojej reprezentacji. Ma na swoim koncie m.in.: srebro Mistrzostw Świata Dzieci i Młodzieży w 2005 roku, złoty medal Mistrzostw Ameryki Południowej Dzieci i Młodzieży w 2006 roku, złoto Mistrzostw Świata Młodzieży w 2009 roku czy dwa złote medale w Pan American Games / Cup (w 2011 i 2013 roku).

Jego kariera klubowa związana jest z rodzimą ligą. Rozpoczynał ją w Sogipa, jako jedenastolatek, natomiast jego ostatnim brazylijskim klubem był APAV / Kappersberg / Kajaki. Na europejskich parkietach zadebiutował w listopadzie 2014 roku, kiedy to rozpoczął przygodę w Lidze Mistrzów w barwach zespołu Budvanska Rivijera Budva.