Moustapha M’Baye na wypożyczeniu w I lidze

Środkowy LOTOSU Trefla w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw gdańskiego klubu. M’Baye zostanie wypożyczony do klubu z pierwszej ligi.

23-letni Moustapha M’Baye jest wychowankiem LOTOSU Trefla. Gdański klub reprezentował w kategoriach kadeta, juniora, w II lidze i Młodej Lidze, a od sezonu 2012/2013 był członkiem zespołu występującego w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował w październiku 2013 roku, jednak nie wywalczył sobie stałego miejsca w meczowym składzie. W Gdańsku wywalczył wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz złoty i brązowy medal Młodej Ligi.

Zawodnik w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy pierwszoligowego Krispolu Września. – Uważam, że Września to dla mnie bardzo dobry kierunek. Wiem, że będę miał tam więcej okazji do gry i zdobywania doświadczenia. Zmiana otoczenia na sezon może na mnie bardzo dobrze wpłynąć i wierzę, że w tym czasie rozwinę się jako siatkarz. Przed podjęciem decyzji o przenosinach rozmawiałem z kolegami, którzy mają za sobą grę na wypożyczeniu w pierwszej lidze – Arturem Ratajczakiem i Damianem Schulzem. Szczególnie słowa tego drugiego były dla mnie ważne, bo przecież pracował on już z trenerem Gerymskim – podkreślił M’Baye.

Facebook Comments