W dniu dzisiejszym w stolicy Bułgarii, Sofii, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Kadetów do lat 17. Podopieczni Ariela Fijoła, po czterosetowym pojedynku, musieli uznać wyższość reprezentacji Italii. Było to pierwsze spotkanie w grupie 2. Biało-czerwoni mają do rozegrania jeszcze cztery pojedynki. Ich kolejnymi rywalami będą: Rosja, Czechy, Grecja oraz Portugalia. 

Środkowy reprezentacji Polski U17, Szymon Górowski, prosto z Sofii dla s-w-o.pl:

-Nie zagraliśmy swojej siatkówki. Momentami nasza gra nie zazębiała się, a to bezwzględnie wykorzystywali Włosi. Chcieliśmy dobrze wejść w turniej ale niestety nie udało się. Ten mecz jest już historią i teraz musimy się skupić na najbliższym rywalu. Nie składamy broni.

Kapitan reprezentacji, Kuba Olszewski, dodał:

-Mamy świadomość, że jesteśmy w stanie walczyć na tym turnieju o medale i na pewno jedno słabsze spotkanie tego nie przekreśli. Koncentrujemy się na kolejnych meczach.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Raul Parolari, który zdobył dwadzieścia punktów. Najwięcej asów serwisowych , bo aż trzy, zanotował włoskich siatkarz, Cosimo Balestra. Z kolei libero, Gabriele Laurenzano, osiągnął 35% perfekcyjnego przyjęcia. Jeśli chodzi o statystykę bloku dominowali Polacy, zarówno Tytus Nowik jak i Szymon Górowski czterokrotnie powstrzymywali w ten sposób rywali.

Już jutro biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Rosji.

Włochy – Polska 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:

Włochy: Federico Bonacchi (2), Andrea Polacco (5), Matteo Staforini (7), Stefano Dell’osso (8), Ranieri Truocchio (9), Raul Parolari (10), Gianluca Rosii (11), Cosimo Balestra (12), Gabriele Laurenzano (L), Francesco Gianotti (15), Luca Porro (17), Gabriele Chiloiro (18)

Polska: Kajetan Kubicki (2), Piotr Śliwka (3), Kacper Pakos (4), Aleksander Czerwiński (5), Jakub Olszewski (6), Tytus Nowik (8), Kamil Szymendera (9), Maksymilian Kędzierski (L), Konrad Pacholski (11), Szymon Górowski (12), Jakub Hawryluk (L), Jakub Szafrański (20)

inf. własna/fot: CEV