Zakończył się czwarty dzień zmagań Mistrzostw Europy kobiet w Turcji. Trzypunktowe zwycięstwa na swoim koncie zapisały gospodynie oraz Serbki.

Siatkarki z Francji dobrze rozpoczęły pierwszy set meczu. Dwukrotnie miały nawet pięciopunktową przewagę, lecz od stanu 19:19 nie zdobyły żadnego punktu i reprezentantki Serbii mogły cieszyć się ze zwycięstwa w premierowej odsłonie spotkania. Druga partia padła łupem podopiecznych Zorana Terzicia, które nie zdołały zamknąć meczu w trzech setach. Po przerwie Serbki mimo słabszego przyjęcia, dopięły swego i zwyciężyły 3:1.

Na pochwałę zasługuje serbska rozgrywająca Sladjana Mirkovic, która równomiernie rozłożyła grę w ataku. Tijana Bosković i Brankica Mihajlovic zdobyły najwięcej, po 14 punktów.

Francja – Serbia 1:3 (19:25, 13:25, 25:17, 23:25)

Skład reprezentacji Francji: Cazaute Helena (1), Giardino Amandine (L), Bauer Christina (4), Martin Pauline (5), Stojiljkovic Nina (9), Gicquel Lucille (11), Sylves Amandha Marine (15), Fidon Lebleu Juliette Marie Louise Andree (16), Dascalu Alexandra Alina (17), Moreels Manon (22), Olinga-Andela Leandra (23), Ndoye Odette (45), Steux-Caleyron Mallory Nathalie (59), Gelin Juliette (L)

Skład reprezentacji Serbii: Busa Bianka (1), Lazović Katarina (2), Popovic Mina (5), Mirkovic Sladjana (8), Mihajlovic Brankica (9), Ognjenovic Maja (10), Veljkovic Stefana (11), Pusic Teodora (L), Bjelica Ana (13), Aleksić Maja (14), Popovic Silvija (L), Bosković Tijana (18), Milenković Bojana (19), Blagojevic Jelena (20)

Zwycięsko z dzisiejszego spotkania wyszły gospodynie, natomiast reprezentantki Bułgarii zanotowały trzecią porażkę w turnieju. Druga i czwarta partia w całości przebiegły pod dyktando siatkarek z Turcji, które ani razu nie oddały prowadzenia przeciwniczkom. Po wysoko przegranej drugiej odsłonie spotkania podopieczne Ivana Petkova poprawiły przyjęcie, dzięki czemu wygrały 25:20. W secie numer cztery Turczynki wróciły do swojej dobrej gry i zamknęły spotkanie.

Bułgarskie siatkarki w całym meczu zablokowały rywalki tylko raz, przy aż 12. punktowych blokach gospodyń. Najlepszą zawodniczką w tym elemencie była kapitan reprezentacji Turcji – Eda Dundar Erdem, która zamurowała przeciwniczki czterokrotnie i zdobyła 11 „oczek” atakiem.

Turcja – Bułgaria 3:1 (25:21, 25:11, 20:25, 25:18)

Skład reprezentacji Turcji: Sebnem Akoz Simge (L), Ozbay Cansu (3), Ercan Seyma (5), Caliskan Kubra (6), Baladin Hande (7), Ismailoglu Meliha (9), Aydemir Akyol Naz (11), Yilmaz Gozde (12), Boz Meryem (13), Erdem Dundar Eda (14), Gunes Zehra (18), Sarioglu Aylin (L), Ylidirim Fatma (21), Karakurt Ebrar (99)

Skład reprezentacji Bułgarii: Dimitrova Gergana (1), Dimitrova Nasya (2), Petrova Kristiana (L), Paskova Miroslava (6), Kitipova Lora (7), Barakova Petya (8), Todorova Mira (10), Karakasheva Mariya (12), Milanova Aleksandra (14), Todorva Zhana (L), Vasileva Elitsa (16), Becheva Elena (17), Krivoshiiska Mariya (20), Rachkovska Vangeliya (23)

źródło: oprac.własne/cev.eu