Biało-Czerwoni zrewanżowali się Włochom za finał Mistrzostw Świata. W walce o złoto ME, to nasza drużyna okazała się lepsza. Zaprezentowaliśmy dziś kapitalną siatkówkę, nie pozwalając naszym rywalom się rozwinąć. Graliśmy odważnie i bardzo ofiarnie w poszczególnych elementach, dzięki czemu zasłużyliśmy na końcowy triumf.

Włochy – Polska 0:3 (20:25, 21:25, 23:25)

Pierwsza partia już od pierwszych akcji zaczęła się fantastycznie dla nas układać. Graliśmy bardzo odważnie w poszczególnych elementach, dzięki czemu szybko wywalczyliśmy sobie dogodny wynik na tablicy. Niewątpliwie ogromny wpływ na końcowy wynik w tej partii miała postawa Norberta Hubera w polu serwisowym. Nasz środkowy sprawił tym elementem mnóstwo reprezentantom Włoch. W końcówce nasza gra nieco zeszła z jakości, dzięki czemu pozwoliliśmy rywalom nieco zredukować rozmiary porażki. Na szczęście nie zdążyli jeszcze bardziej się do nas zbliżyć.

Początek drugiej partii to zacięta walka punkt za punkt. Byliśmy świadkami zarówno bardzo mocnych zagrywek, jak i walki w przyjęciu i ataku. W środkowej fazie seta, gdy na zagrywce pojawił się nasz przyjmujący Wilfredo Leon, nasza przewaga zaczęła rosnąć. Wykorzystaliśmy problemy Włochów w przyjęciu, co ułatwiało nam skutecznie kontrować. Utrzymaliśmy dużą skuteczność w obronie, jak i akcjach ofensywnych. Pozwoliło nam to utrzymać kilkupunktową przewagę do ostatniej akcji w tej odsłonie meczu.

Nasi rywale nie zamierzali się poddać. Od początku trzeciej partii postawili wszystko na jedną kartę. Grali skutecznie w zagrywce, jak i na siatce, mocno utrudniając nam wyprowadzanie punktowych akcji. Polacy jednak walczyli o powrót do swojej skutecznej gry. Już w okolicach dziesiątego punktu, byliśmy tego bliscy. Musieliśmy do końca grać bardzo odważną siatkówkę, a to w końcowym rozrachunku zapewniło nam złoto Mistrzostw Europy.

Składy drużyn:

Włochy: Michieletto Alessandro (6), Giannelli Simone (2), Balaso Fabio (L), Galassi Gianluca (3), Lavia Daniele (6), Romano Yuri (7), Russo Roberto (1) Oraz Sbertoli Riccardo (1), Scanferla Leonardo (L)

Polska: Kaczmarek Łukasz (5), Leon Venero Wilfredo (9), Śliwka Aleksander (8), Kochanowski Jakub (6), Zatorski Paweł (L), Janusz Marcin (1), Huber Norbert (8) Oraz Semeniuk Kamil (1), Fornal Tomasz

źródło, fot. CEV