Już w poniedziałek 5 listopada 2018 o godzinie 18.00 DPD Legionovia Legionowo rozegra swój pierwszy mecz sezonu 2018/19. Podopieczne Piotra Olenderka zmierzą się z mistrzyniami Polski Chemikiem Police.

Długa przerwa pomiędzy sezonami dobiega końca. W poniedziałek 5 listopada o 18.00 zawodniczki DPD Legionovii wybiegną na parkiet w Policach, by w spotkaniu pierwszej kolejki zmierzyć się z tamtejszym Chemikiem.

DPD Legionovia to zupełnie odmienny zespół od tego, który walczył o ligowe punkty w poprzednim sezonie. Do składu dołączyła atakująca reprezentacji Białorusi Kristina Kicka, rozgrywająca Ewelina Polak, MVP Mistrzostw Polski Juniorek Zuzanna Górecka, doświadczona środkowa (i kapitan) Małgorzata Skorupa, libero Agnieszka Adamek i amerykańska przyjmująca Cassidy Pickrell.

DPD Legionovia rozegrała szereg przedsezonowych gier kontrolnych. Na turnieju w Bobolicach zmierzyła się również ze swoim poniedziałkowym rywalem i odniosła niespodziewane zwycięstwo 3:0.

Ekipa Chemika Police również uległa przed sezonem gruntownej przebudowie. Do składu dołączyły reprezentantki Polski: Martyna Grajber, Marlena Pleśnierowicz oraz siostry Martyna i Justyna Łukasik. Chemik pozyskał również Chiakę Ogbogu, utalentowaną Magdalenę Stysiak i Justynę Łysiak, Annę Grejman i świetnie znaną legionowskim kibicom Igę Chojnacką.

Przed legionowiankami ogromne wyzwanie i niewątpliwie to Mistrzynie Polski będą faworytkami poniedziałkowego starcia, jednak nasz zespół podejmuje rękawicę! Już w grach kontrolnych DPD Legionovia dała się poznać jako waleczny, ambitny zespół, który w żadnym spotkaniu nie sprzeda skóry za bezcen.

Transmisja z poniedziałkowego meczu spotkania w Polsacie Sport.

źródło: legionovia.pl, foo: legionovia.pl