Jastrzębski Węgiel wykorzystał atut własnego boiska i w trzeciej kolejce siatkarskiej Ligi Mistrzów pokonał VC Greenyard Maaseik 3:0. Podopieczni Slobodana Kovaca zdecydowanie dominowali w dwóch pierwszych odsłonach meczu, wygranych odpowiednio 25:17 i 25:20. Belgowie próbowali dotrzymać kroku Jastrzębiu w trzecim secie, jednak gospodarze w końcówce seta zagrali lepiej od przyjezdnych i zasłużenie zapisali na swoim koncie trzy punkty. Najlepiej punktującym siatkarzem w tym spotkaniu był Dawid Konarski. Atakujący zapisał na swoim koncie 14 „oczek”.

Jastrzębski Węgiel – VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Fromm  (9), Konarski (14), Vigrass (6), Kampa, Gladyr (4), Fornal (11), Popiwczak (L) oraz Bucki (1) i Rusek

VC Greenyard Maaseik: Maan (13), Aganits (5), Semeniuk (4), Peeters (1), Zimmermann, Kvalen (11), Dronkers (L) oraz Wójcik, Folguera, Nielsen (6) i Thys