W miniony weekend w Wałbrzychu odbył się Turniej o Puchar Prezesa WZK Victoria, podczas którego rywalizowały zespoły I-ligowe, tj. Stal AZS Nysa i TS Victoria PWSZ Wałbrzych oraz Jastrzębski Węgiel.

Można powiedzieć, że Jastrzębski Węgiel wywiązał się ze swojego zadania, zaliczając dwa zwycięstwa przeciwko zespołom I-ligowym. W piątek rywalem Jastrzębian był zespół Stal AZS Nysa. Spotkanie przebiegało pod wyraźne dyktando “Pomarańczowych”, który wygrali bez straty seta. Więcej emocji pojawiło się w niedzielnym meczu przeciwko gospodarzom turnieju, TS Victorii PWSZ Wałbrzych. Miejscowi wygrywali już z Jastrzębskim Węglem 2:1, jednak późniejszym zwycięzcom udało się zwyciężyć całe spotkanie po tie-break’u, mimo dwóch piłek meczowych dla gospodarzy.

– Był to dla nas dobry weekend. Cieszę się, że zagraliśmy w tym turnieju, bo można było sprawdzić się w określonych sytuacjach boiskowych. – powiedział szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew, po czym dodał: – Nasza grupa rozwija się, idzie do przodu, coraz lepiej radzi sobie z pokonywaniem przeszkód w danym meczu. W niedzielnym spotkaniu wałbrzyszanie byli mocno zmotywowani, my natomiast chyba odczuwaliśmy zmęczenie podróżą. Było też trochę rotacji w składzie, szafowanie siłami zespołu. Jestem zadowolony z postawy każdego z zawodników.

Komplet wyników:

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – Stal AZS Nysa 1:3 (13:25, 25:22, 22:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel – Stal AZS Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Jastrzębski Węgiel – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (18:25, 25:18, 22:25, 25:20, 16:14)

Klasyfikacja końcowa:

1. Jastrzębski Węgiel

2. Stal AZS Nysa

3. TS Victoria PWSZ Wałbrzych