Impel Wrocław ma nową libero. Została nią reprezentantka Niemiec, Lenka Durr.

Lenka Dürr ostatni sezon spędziła w Azeryol Baku. Tutaj miała kontynuować swoją klubową karierę, ale gdy pojawiła się opcja gry w Impelu Wrocław – postanowiła zmienić klub jeszcze przed startem kolejnego sezonu. W swojej klubowej kolekcji ma dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Niemiec zdobyte z drużyną Rote Raben Vilsbiburg.

Dürr to także reprezentantka Niemiec. Dwukrotnie – w 2011 i 2013 roku zdobyła z kadrą swojego kraju Wicemistrzostwo Europy. Na swoim koncie ma również brązowy medal World Grand Prix z 2009 roku oraz zwycięstwo w Lidze Europejskiej w 2013 r.

– W sytuacji, w której dowiedzieliśmy się o groźnej kontuzji Agaty Sawickiej musieliśmy podjąć natychmiastowe działania i wzmocnić się pozyskując wartościową libero. Wierzę, że Lenka Dürr, jako wieloletnia reprezentantka Niemiec, wniesie do Impela odpowiednią jakość sportową. W tym miejscu chciałbym równie życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Agacie, która niezależnie od sytuacji jest niezwykle ważną osobą w naszym zespole – komentuje sprawę Prezes wrocławskiego Impela – Jacek Grabowski.