Na wtorkowym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPS rozpatrywana była sprawa wydarzeń z meczu I ligi, w którym zmierzyły się SMS PZPS Spała i SKS Hajnówka. Zapwodnicy ze Spały poniosą duże konsekwencje. 

Członkowie Wydziału dogłębnie przeanalizowali otrzymane materiały video i dokumentacje obejmujące incydent z tego spotkania. Zadawano też pytania i wysłuchiwano wyjaśnień spalskich siatkarzy, którzy brali udział w awanturze, a także trenera zespołu, Sebastiana Pawlika.

Po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi dokumentami oraz zeznaniami uczestników, Wydział na podstawie §18 ust. 1 pkt 15 w związku z § 16 ust. 1 pkt 2 Przepisów Dyscyplinarnych PZPS postanowił ukarać za naganne zachowanie i czynną agresję zawodników najbardziej zaangażowanych w ten incydent.

Jakub Szymański został zawieszony na sześć kolejnych spotkań, zaś Damiana Czetowicza zabraknie w trzech, a Norberta Hubera w dwóch następnych meczach spalskiej drużyny. Na tego ostatniego za naganne i wulgarne zachowanie wobec sędziów podczas potyczki z KPS-em Siedlce z 19 listopada, została też nałożona kara zawieszenia na cztery kolejki. W sumie Huber będzie musiał więc pauzować przez sześć spotkań.

Wydział dyscyplinarny będzie też wnioskować do zarządu PZPS o przeprowadzenie dla siatkarzy SMS-u zajęć wychowawczych i szkoleń z zakresu przepisów gry.

Źródło: polsatsport.pl