Reprezentanci Finlandii odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Finowie po raz kolejny pokonali Portugalię.  Zaraz po meczu fiński trener, Tuomas Sammelvuo, powiedział, że jest zadowolony z trzech punktów, jakie przyniosło mu zwycięstwo nad Portugalczykami.

 

Tuomas Sammelvuo, trener Finlandii. – Jestem bardzo zadowolony z trzech punktów dzisiaj. Nasza zagrywka pozwoliła nam wygrać ten mecz. Portugalia ma bardzo dobrych atakujących, których nie byliśmy w stanie zatrzymać.

Antti Siltala, kapitan Finlandii. – Utrzymaliśmy dobry, stabilny serwis przez całe spotkanie. Jeżeli forma w tym elemencie będzie utrzymana na takim samym poziomie to mamy duże szanse na wygranie kolejnych spotkań. Matti Oivanen zagrał dzisiaj niesamowity mecz.

Hugo Silva, trener Portugalii. – Ten mecz był trochę lepszy w porównaniu do wczorajszej potyczki. W ostatniej partii popełniliśmy za dużo błędów. Trzeba myśleć o przyszłości i ciężko pracować z tymi młodymi chłopcami. Musimy walczyć, aby zdobyć punkty w następnej kolejce Ligii Światowej.

Joao Jose, kapitan Portugalii. – Myślę, że obie drużyny zagrały dzisiaj znacznie lepiej. Znaleźliśmy pewne rozwiązania naszych problemów, jednak Finlandia była dziś lepsza niż my. Musimy zagrać zdecydowanie lepiej w kolejnych spotkaniach.