Reprezentacja Niemiec przegrała w „małym finale” z Polską i zajęła czwarte miejsce w zakończonym właśnie turnieju w Berlinie. Po spotkaniu atakujący naszych sąsiadów, Georg Grozer, poinformował o zawieszeniu kariery reprezentacyjnej.

Przegrana Niemiec w dzisiejszym meczu oznacza jedno, brak możliwości wyjazdu do Tokio, gdzie drużyny walczyć będą o awans na Igrzyska Olimpijskie. Jedynie zwycięstwo w meczu z biało-czerwonymi dawało Niemcom szansę na wzięcie udział w turnieju interkontynentalnym, który rozegrany zostanie w Japonii. Zamiast podopiecznych Vitala Heynena w samolocie pojawiają się nasi reprezentanci.

Tuż po dzisiejszym spotkaniu Grozer poinformował o tym, że zawiesza swoją reprezentacyjną karierę. – To wielkie rozczarowanie dla nas. Na pewno to nie jest dobry czas, żeby odejść, ale potrzebuję czasu dla mojej rodziny, co najmniej dwa lata. Obiecałem mojej żonie to już dawno temu. Co będzie dalej? Nigdy nie wiadomo. Dzisiaj daliśmy z siebie wszystko, to było bardzo trudne. – skomentował tak swoją decyzję niemiecki atakujący.

źródło: volleyball-verband.de