Siatkarze Effectora Kielce na pewno mieli o wiele większe aspiracje na miniony sezon, który nie ułożył się po ich myśli.

Effector do nowego sezonu przystąpił nie tylko po roszadach w składzie zawodników, nastąpiły również zmiany w sztabie szkoleniowym. Do zmian nie doszło na pozycji pierwszego trenera, kielczan w lidze prowadził Dariusz Daszkiewicz, który natomiast miał nowego asystenta – Adama Swaczynę, który sezon wcześniej był czynnym zawodnikiem. Statystykiem klubowym został Damian Musiak.

Wśród zawodników nastąpił spore roszady w drużynie pozostali: Bartosz Kaczmarek, Sławomir Jungiewicz, Mateusz Bieniek, Adrian Staszewski i Adrian Buchowski.

Z Kielcami pożegnali się: Piotr Orczyk, Cristian Poglajen, Nikodem Wolański, Łukasz Polański, Piotr Lipiński i Bruno Romanutti.

Działacze klubowi po rozwiązaniu sporej liczby kontraktów nie próżnowali i podpisywali nowe umowy.  W walce o najwyższe cele drużynę z Kielc mieli wspomóc: Grzegorz Pająk, Marcin Janusz, Andreas Takvam, Jędrzej Maćkowiak, Adam Sobota, Bartosz Dzierżyński, Rozalin Penchev.

Spore nadzieje pokładano w obu atakujących Sławku Jungiewiczu i Bartku Krzyśku. Ten drugi dochodził do siebie po kontuzji, więc w początkowej fazie sezonu był wyłączony z gry, kiedy Krzysiek doszedł do pełni sił i mógł wspomóc zespół, rozpoczął również szukanie formy by jak najszybciej pomóc swojej drużynie, jednak niedługo trwała jego przygoda z boiskiem, bo przytrafiła się mu kolejna kontuzja, która wykluczyła go z gry. Podobnie było z Jungiewiczem, który doznał urazu barku. Z problemami zdrowotnymi borykał się również Andreas Takvam

Przed startem sezonu Effector Kielce rozegrał 11 meczów kontrolnych, sparując m.in. z Banimex Będzin, z którym to walczyli o 11 lokatę w PlusLidze, Cuprumem Lubin, BBTS-em Bielsko Białą, Transferem Bydgoszcz i Indykpolem AZS Olsztyn.

Kielczanie na pierwszą wygraną w PlusLidze w sezonie 2014/2015 musieli czekać aż 6 kolejek. W siódmej kolejce podopieczni trenera Daszkiewicza pokonali u siebie Cuprum Lubin 3:2.

W walce o miejsca 5-12 Effector dwukrotnie pewnie pokonał podopiecznych Michała Bąkiewicza 3:0.

W kolejnej fazie na kielczan czekał Cuprum Lubin w pierwszym meczu mogliśmy obserwować zacięte i wyrównane spotkanie, które zakończyło się wynikiem 3:2, dla Cuprumu, drugi mecz to gładkie zwycięstwo lubinian 3:0.

Effector nim jeszcze rozpoczął walkę o 12 lokatę na swojej drodze do pokonania miał jeszcze Indykpol AZS Olsztyn. Spotkania zakończyły się wynikami kolejno: 2:3 i 3:1.

Ostatnim przeciwnikiem na drodze podopiecznych trenera Daszkiewicza byli siatkarze MKS-u Banimex Będzin. W tym dwumeczu kielczanie ulegają przeciwnikowi 3:0 i 3:1.

Statystyka:

Effector w lidze zagrał: 33 mecze

Effector w lidze zagrał:  118 setów

Effector w lidze zagrał: 8 tie-breaków

Effector w lidze zagrał: 16 meczów, które zakończyły się wynikiem 3:0

Effector w lidze zagrał: 9 meczów, które zakończy się wynikiem 3:1

 Effector w lidzie wygrał: 10 meczów

Najlepszy punktujący, a jednocześnie najlepiej blokujący w drużynie z Kielc, to Mateusz Bieniek: rozegrał 31 meczów (116 setów) –zdobył przez cały sezon 301 pkt., zapisał na swoim koncie również 63 bloki punktowe.

Najlepszy atakujący: Adrian Staszewski, który rozegrał 31 meczów (104 sety), zdobył 261 pkt.

Najlepszy serwujący:  Grzegorz Pająk: zagrał 33 mecze (112 setów), serwisem zdobył 22 pkt.

Najlepszy przyjmujący: Adrian Staszewski: w barwach Effectora w minionym sezonie rozegrał 32 spotkania (104 sety), 31,83% w przyjęciu perfekcyjnym.