Znamy triumfatorów Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 – w finale zawodów Brazylijczycy Alison/Bruno zdecydowanie pokonali parę amerykańską Gibb/Patterson. Trzecie miejsce należało do Kanadyjczyków, duetu Schalk/Saxton.

fivb.org

Po sukcesie w olsztyńskim finale Alison Cerutti przyznał, że czuje się w Polsce jak u siebie. Brazylijczycy rozegrali świetny turniej, we wszystkich spotkaniach tracąc zaledwie dwa sety. W finale udowodnili natomiast swoją dominację nad parą amerykańską.

Po zaciętych półfinałach, spotkania finałowe to zdecydowana przewaga zwycięskich par. Do udanych występów Grand Slam w Olsztynie zaliczyć mogą Kanadyjczycy Schalk/Saxton, którzy po raz pierwszy pokonali Niemców Erdmanna i Matysika (poprzednie 5 spotkań przeciwko Kanadyjczykom należało do naszych sąsiadów), zdobywając tym samym brązowy medal.

Złoty medalista Bruno Schmitt zaznaczył, że w drodze do finałowego zwycięstwa Brazylijczyków napędzał doping polskich kibiców. Siatkarz nie może doczekać się kolejnego turnieju i podkreśla, że Polska to bardzo dobre miejsce, jeśli chodzi o grę.

Polacy, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zakończyli olsztyński Grand Slam na 7. miejscu.

Finał:

Alison/Bruno BRA [1] – Gibb/ Patterson USA [6] 2:0 (21:10, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:

Schalk/Saxton CAN [10] – Erdmann/Matysik GER [13] 2:0 (21:17, 21:18)