Zapraszamy do zapoznania się z tym, co po meczu o 3. miejsce oraz Finale Mistrzostw Europy powiedzieli przedstawiciele poszczególnych ekip

 

 

Wypowiedzi po meczu finałowym:

Alen Sket, atakujący reprezentacji Słowenii: 

Francuzi byli po prostu lepsi. Lepiej serwowali i atakowali. Od samego początku spotkania nie znaleźliśmy sposobu na ich grę. Niezależnie od wszystkiego, możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy. Nie było źle. Srebrny medal w mistrzostwach Europy to dla nas wielki sukces.

Jan Kozamernik, środkowy reprezentacji Słowenii:

Przykro nam, że dziś się nie udało wygrać. Wydaje mi się, że wpływ na wynik miał początek spotkania, który nam nie wyszedł. Nie mieliśmy odrzucającej zagrywki, a i ataki nie były tak mocne jak w poprzednich spotkaniach. Z drugiej stroni drużyna Francji zagrała dziś świetny mecz. Nam się nie udało, ale i tak możemy być zadowoleni z występu na mistrzostwach. 

Mitja Gasparini, atakujący reprezentacji Słowenii: 

Teraz jestem trochę rozczarowany, bo przegraliśmy mecz, ale może za kilka minut dojdzie do mnie to, co tu osiągnęliśmy. To były wspaniałe mistrzostwa. Znam Andreę Gianiego bardzo dobrze, ponieważ był moim mentorem także w trakcie sezonu ligowego w ciągu kilku ostatnich lat. Pracujemy ciężko pod jego okiem od pięciu miesięcy. Wygraliśmy Ligę Europejską, mamy kwalifikację do Ligi Światowej, a teraz zdobyliśmy medal w mistrzostwach Europy. Mamy nadzieję kontynuować tę przygodę razem z nim i osiągnać tak dobre wyniki również w przyszłym roku.

Andrea Giani, trener reprezentacji Słowenii:

Oczywiście nie mogę być w pełni zadowolony z wyniku, ale mimo wszystko jestem dumny z moich zawodników. Ta grupa przeszła długą drogę od momentu, kiedy rozpoczęliśmy wspólną pracę. Ale od początku wiedzieliśmy, że ta drużyna ma potencjał, aby dokonać czegoś wielkiego. Nikt nie przewidział, że zagramy w finale i osiągniemy tak wielki sukces.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji: 

To jest niesamowite uczucie być mistrzem Europy. Nie mogę znaleźć odpowiednich słów, aby opisać to co czuje. W tym roku wygraliśmy Ligę Światową, ale ciężko pracowaliśmy nad formą, bo chcieliśmy potwierdzić naszą dyspozycję i pokazać, ze możemy konkurować na najwyższym poziomie. Dziś zagraliśmy perfekcyjny mecz, wszystko wyszło nam doskonale i teraz możemy świętować.

Wypowiedzi po meczu o 3. miejsce:


Gianlorenzo Blengini
, trener reprezentacji Włoch: 

Jestem szczęśliwy i zadowolony. Po wczorajszym przegranym meczu nie było łatwo. W sobotę bardzo chcieliśmy wygrać  i zagrać o złoty medal, ale niestety nie udało się. Dziś zagraliśmy przeciwko silnej drużynie z Bułgarii i zdobyliśmy medal. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Dla trenera najlepszą rzeczą jest widok walczących zawodników z wielkim zaangażowaniem.

Osmany Juantorena, przyjmujący reprezentacji Włoch: 

To było trudne spotkanie, ponieważ wczoraj przegraliśmy bardzo ważny mecz ze Słowenią i ciężko było wrócić do tej hali i pokonać Bułgarię w meczu o trzecie miejsce. Wszyscy w drużynie jesteśmy zadowoleni z wyniku. 

Płamen Konstantinow, trener reprezentacji Bułgarii: 

 Może dziś nie byliśmy w stanie wygrać spotkania fizycznie, może mentalnie. Największą włoską bronią  w dzisiejszym meczu była zagrywka. Włosi zagrywali bardzo dobrze i zasłużyli na zwycięstwo.

 

Władimir Nikołow, kapitan reprezentacji Bułgarii:

 

Myślę, że zagraliśmy doskonały turniej. To prawda, przegraliśmy dwa ostatnie spotkania, ale to nie ma znaczenia. Jesteśmy małym krajem bez silnej ligi. W tym turnieju zabrakło sześciu zawodników, m.in.  Teodora Sałparowa, Todora Skrimowa, Cwetana Sokołowa i Mateya Kaziyskiego. Więc dla nas jest to wielki sukces – być czwartą drużyną w Europie.