Wojciech Czayka prezesem PLPS S.A.

Wojciech Czayka został dziś powołany przez Radę Nadzorczą Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. na funkcję Prezesa Zarządu spółki. Na stanowisku tym zastąpi Artura Popko, współtwórcę PLPS S.A., który zrezygnował z pełnienia dotychczasowych obowiązków.

– W moim życiu pojawiły się nowe wyzwania i projekty, którym chciałbym się poświęcić. Wiem, że nie mógłbym tego dalej łączyć z pracą w Zarządzie PLPS i dlatego podjąłem najtrudniejszą decyzję w swoim życiu – złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa PLPS – mówi Artur Popko

Artur Popko to jeden ze współtwórców zawodowych lig siatkówki w naszym kraju. Przez wiele lat pełnił funkcje zarządzające we władzach PLPS S.A. – Zbudowanie profesjonalnej ligi piłki siatkowej było celem, któremu poświęciłem ostatnie 20 lat swojego życia. Jestem dumny z tego, że Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej jest dzisiaj organizacją silną i wyznaczającą standardy nie tylko innym dyscyplinom w Polsce, ale jest także źródłem inspiracji dla podobnych organizacji w innych krajach – opowiada były już prezes PLPS.

Decyzją Rady Nadzorczej nowym Prezesem Zarządu został Wojciech Czayka, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa. Z siatkówką jest on związany już od wielu lat, zajmując ważne stanowiska zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych strukturach. Rada Nadzorcza powierzając Czayce funkcję Prezesa jest przekonana, że jego zapał, doświadczenie i wiedza pomogą w dalszym rozwoju PLPS.

– Przed nami wielkie wyzwania, którym chcemy sprostać, bo nasze zawodowe ligi od samego początku powstania zakładały sobie, że będą dążyć do perfekcji i wyznaczania trendów w światowej siatkówce. Prezes Artur Popko przez wiele lat dbał o to, by PlusLiga czy ORLEN Liga były rozgrywkami, które wszystkim kojarzą się ze słowem profesjonalne, a poza tym wnosiły do siatkówki mnóstwo nowoczesnych pomysłów i rozwiązań. Moim zamiarem i zarazem celem jest, by nasze zawodowe rozgrywki z każdym dniem stawały się jeszcze doskonalsze. Z pewnością, bez wieloletniej fantastycznej pracy Artura to zadanie byłoby niemal niewykonalne. Dziś jesteśmy silni, a jutro chcemy być jeszcze silniejsi – jako jedna drużyna – przekonuje Czayka.

Wojciech Czayka posiada ogromne doświadczenie jako menadżer polskich i zagranicznych firm. Jako działacz pełni ważne role w międzynarodowych strukturach siatkówki. Jest dyrektorem organizowanych w naszym kraju rozgrywek Ligi Światowej, czy World Grand Prix, a także eliminacji do mistrzostw europy czy świata. Pełnił funkcję dyrektora wykonawczego czempionatu Starego Kontynentu w 2012 i 2013 roku oraz mistrzostw świata 2014. Czayka jest także bardzo doświadczonym Delegatem Technicznym CEV i Supervisorem Ligi Mistrzów, Ligi Światowej i World Grand Prix. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rozgrywek Sportowych CEV i jest członkiem Rady Imprez Sportowych FIVB. Obecnie jest również Dyrektorem Zarządzającym w spółce Polska Siatkówka i Dyrektorem Departamentu Międzynarodowego. Wcześniej Czayka wielokrotnie sprawował funkcje dyrektorów marketingu czy sprzedaży.

źródło: plusliga.pl

Facebook Comments