Wojciech Czayka został dziś powołany przez Radę Nadzorczą Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. na funkcję Prezesa Zarządu spółki. Na stanowisku tym zastąpi Artura Popko, współtwórcę PLPS S.A., który zrezygnował z pełnienia dotychczasowych obowiązków.

– W moim życiu pojawiły się nowe wyzwania i projekty, którym chciałbym się poświęcić. Wiem, że nie mógłbym tego dalej łączyć z pracą w Zarządzie PLPS i dlatego podjąłem najtrudniejszą decyzję w swoim życiu – złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa PLPS – mówi Artur Popko

Artur Popko to jeden ze współtwórców zawodowych lig siatkówki w naszym kraju. Przez wiele lat pełnił funkcje zarządzające we władzach PLPS S.A. – Zbudowanie profesjonalnej ligi piłki siatkowej było celem, któremu poświęciłem ostatnie 20 lat swojego życia. Jestem dumny z tego, że Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej jest dzisiaj organizacją silną i wyznaczającą standardy nie tylko innym dyscyplinom w Polsce, ale jest także źródłem inspiracji dla podobnych organizacji w innych krajach – opowiada były już prezes PLPS.

Decyzją Rady Nadzorczej nowym Prezesem Zarządu został Wojciech Czayka, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa. Z siatkówką jest on związany już od wielu lat, zajmując ważne stanowiska zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych strukturach. Rada Nadzorcza powierzając Czayce funkcję Prezesa jest przekonana, że jego zapał, doświadczenie i wiedza pomogą w dalszym rozwoju PLPS.

– Przed nami wielkie wyzwania, którym chcemy sprostać, bo nasze zawodowe ligi od samego początku powstania zakładały sobie, że będą dążyć do perfekcji i wyznaczania trendów w światowej siatkówce. Prezes Artur Popko przez wiele lat dbał o to, by PlusLiga czy ORLEN Liga były rozgrywkami, które wszystkim kojarzą się ze słowem profesjonalne, a poza tym wnosiły do siatkówki mnóstwo nowoczesnych pomysłów i rozwiązań. Moim zamiarem i zarazem celem jest, by nasze zawodowe rozgrywki z każdym dniem stawały się jeszcze doskonalsze. Z pewnością, bez wieloletniej fantastycznej pracy Artura to zadanie byłoby niemal niewykonalne. Dziś jesteśmy silni, a jutro chcemy być jeszcze silniejsi – jako jedna drużyna – przekonuje Czayka.

Wojciech Czayka posiada ogromne doświadczenie jako menadżer polskich i zagranicznych firm. Jako działacz pełni ważne role w międzynarodowych strukturach siatkówki. Jest dyrektorem organizowanych w naszym kraju rozgrywek Ligi Światowej, czy World Grand Prix, a także eliminacji do mistrzostw europy czy świata. Pełnił funkcję dyrektora wykonawczego czempionatu Starego Kontynentu w 2012 i 2013 roku oraz mistrzostw świata 2014. Czayka jest także bardzo doświadczonym Delegatem Technicznym CEV i Supervisorem Ligi Mistrzów, Ligi Światowej i World Grand Prix. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rozgrywek Sportowych CEV i jest członkiem Rady Imprez Sportowych FIVB. Obecnie jest również Dyrektorem Zarządzającym w spółce Polska Siatkówka i Dyrektorem Departamentu Międzynarodowego. Wcześniej Czayka wielokrotnie sprawował funkcje dyrektorów marketingu czy sprzedaży.

źródło: plusliga.pl