Zwycięstwo i porażka z Izraelem – taki był bilans reprezentacji Polski w pierwszej kolejce w Lidze Europejskiej kobiet. W ostatni weekend biało-czerwone dwukrotnie zmierzyły się z Izraelem. W najbliższy piątek i sobotę w Kaliszu podejmą Grecję.

Musimy poprawić naszą grę. W meczach z Izraelem popełniliśmy zbyt dużo błędów  – mówi Wiesław Popik, trener polskiej drużyny.  Pierwsze spotkanie polskie siatkarki wygrały 3:2, a drugie 0:3, w obu przypadkach nasz zespół zaliczył niestety wiele własnych błędów.

Siatkarki Grecji w pierwszej kolejce zaprezentowały bardzo nierówną formę. Najpierw uległy Turczynkom 0:3, a w drugim spotkaniu zwyciężyły 3:1. Grecki szkoleniowiec Ioannis Kalmazidis podkreślał, że jego podopieczne zagrały dwa różne spotkania. – Nasze wszystkie elementy zafunkcjonowały znacznie lepiej. W kolejnych meczach postaramy się utrzymać równą formę – powiedział.

Mecze z Grecją rozpoczną się o 20.00. Wcześniej w miejscowej hali odbędą się spotkania męskiej Ligi Europejskiej pomiędzy Polską i Macedonią. Wielka siatkówka znowu zagości w Kaliszu. Nie tak dawno miejscowy zespół zdobywał złote medale mistrzostw Polski – po raz ostatni w 2005 i 2007 roku. Kibice mogli zobaczyć w akcji czołowe kluby Europy oraz wiele reprezentantek Polski i innych krajów.

Mecze Ligi Europejskiej w Kaliszu:

Polska-Macedonia (mężczyźni): piątek i sobota godz. 17:00
Polska-Grecja (kobiety): piątek i sobota godz. 20:00