To już XX edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz ósmy w historii, a siódmy raz z rzędu rozgrywany w niezwykle gościnnym Krakowie. TAURON Arena Kraków przez trzy turniejowe dni wypełni się rekordowym kompletem publiczności! W hali oraz Polsacie Sport można będzie oglądać starcia reprezentacji Polski ze Słowenią, Francją i Włochami.

Początek tego wyjątkowego wydarzenia poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele organizatorów, władz miasta Krakowa, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz naszej biało-czerwonej drużyny.

Przypomnijmy, że Polacy już w piątek zagrają ze Słowenią (17.30), a o godz. 20 mecz Włochy – Francja. W sobotę o 14.00 Słowenia podejmie Włochy, a o 17.00 rozpocznie się starcie Polaków z Francuzami. W niedzielę o 14 Francja – Słowenia, a na zakończenie turnieju o 17 Polska – Włochy. Na XX Memoriał Wagnera nie ma już dostępnych biletów, organizatorzy przygotowali jednak wyjątkową strefę kibica wokół TAURON Areny, w której można będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji.

W trakcie konferencji powiedzieli:

Jerzy Mróz (pomysłodawca Memoriału i wieloletni prezes Fundacji Wagnera): – Kiedy zaczynaliśmy 20 lat temu nie spodziewałem się, że ten turniej aż tak się rozrośnie i zyska dużą popularność nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dziś możemy mówić o wypełnionej hali każdego dnia XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tych 20 lat organizacji memoriału minęło jak jeden dzień i życzę sobie i Państwu aby to trwało jak najdłużej.

Cezary Mróz (prezes Fundacji Wagnera): – Zainteresowanie biletami przed tą edycją memoriału było dla nas naprawdę miłym zaskoczeniem. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się prezesowi Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz trenerowi reprezentacji Polski za pomoc w zaproszeniu czołowych drużyn i zapewnienie tak mocnego składu turnieju. Nie ma już co prawda biletów, jednak zapraszamy kibiców pod TAURON Arenę Kraków, na sympatyków siatkówki czekają liczne atrakcje siatkarskie i nie tylko.

Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): – Cieszymy się bardzo, że nasza reprezentacja może występować przed liczną publicznością w tak pięknym obiekcie w Krakowie, gdzie wielokrotnie świętowaliśmy sukcesy. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to turniej, w którym występować chce każda czołowa reprezentacja. Termin organizacji turnieju nie jest też przypadkowy, regularnie odbywa się przed ważnymi imprezami rangi mistrzowskiej.

Nikola Grbić (selekcjoner reprezentacji Polski): – Jestem szczęśliwy, że tutaj jesteśmy. To duże wyzwanie grać przy pełnej hali, nawet jeżeli to turniej towarzyski. Przyjadą tutaj naprawdę mocne drużyny, pamiętajmy jednak, że zarówno dla nas jak i rywali nie jest to etap przygotowań, kiedy będziemy w pełni formy. Ta gra może nie wyglądać jak chociażby podczas turnieju finałowego Ligi Narodów w Gdańsku. Wciąż jeszcze potrzebujemy czasu, prawdę mówiąc byłby zmartwiony gdybyśmy w tej chwili byli już w optymalnej formie. Niezależnie od wszystkiego kiedy grasz przed 15-tysięczną publicznością nie jest to zwykły mecz i jestem przekonany, że zagramy najlepiej jak to będzie możliwe na tę chwilę.

inf.prasowa