Reprezentacja Polski w drugim dniu XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera podejmowała drużynę Azerbejdżanu. Biało-czerwoni pewnie kroczyli przez cały mecz, wygrywając dużą różnicą punktów w każdym secie. Jutro podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Egiptem.

Polacy rozpoczęli mecz z wysokiego „C”, wychodząc już na początku pierwszego seta na pięciopunktowe prowadzenie. Z czasem swoją przewagę zwiększyli do ośmiu „oczek”. Biało-czerwoni mieli przewagę w zagrywce, dzięki czemu z powodzeniem wyprowadzali efektowne akcje, nie tracąc sił. Set zakończył się zepsutą zagrywką Azerbejdżanu, dzięki czemu Polacy wygrali różnicą dziesięciu punktów.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg do poprzedniej partii. Różnica klas była widoczna gołym okiem. Biało-czerwoni szybko zbudowali przewagę i kontrolowali przebieg tej odsłony. Mocna zagrywka i skuteczna gra blokiem była kluczem do sukcesu i przybliżyła Polaków do zwycięstwa również w tym secie.

Dominacja Biało-czerwonych nie podlegała dyskusji, którzy byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i szybko uporali się z rywalami, dla których występ w krakowskiej Tauron Arenie był na pewno dużym wydarzeniem. Drużyna Azerbejdżanu była od razu skazywana na sromotną porażkę, ale na boisku pokazali wielkie serce i z dużym oddaniem walczyli o każdy punkt. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Polacy zagrają jutro z Egiptem o zwycięstwo w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (25:15,25:12, 25:10)

Składy zespołów:

Polska: Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Paweł Zatorski (l)

Azerbejdżan: Agil Aghazada, Tural Hasanli, Elmin Alishanov, Javid Suleymanov, Ramazan Aghabayov, Vugar Bayramov, Kanan Allahverdiyev (l)

inf.własna