Kilka dni przed oficjalnym meczem reprezentacji Niemiec Vital Heynen podał skład, który 5 czerwca zagra przeciwko Słowacji.

14 – osobowy skład poprowadzi kapitan zespołu – Jochen Schöps, a swój debiut w barwach narodowych będzie miał Falko Steinke. Jochen Schöps 23 maja, jako ostatni dołączył do zespołu. – Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie. Po trzech tygodniach przerwy czuję się wypoczęty i na pewno wrócę silniejszy. – przyznaje atakujący.

Publiczność zgromadzona na hali w Münster będzie miała okazję zobaczyć na boisku Denisa Kaliberdę, który wraca do gry po kontuzji barku. Ze względu na operację, którą przeszedł, nie jest on w stanie atakować, więc w piątek wystąpi jako libero. – Czuję się nieco zestresowany, ponieważ przez siedem miesięcy nie miałem kontaktu z piłką. Bedzie to dla mnie nieco odmienna rola, zagram jako libero, ale akceptuję to, bo kiedyś grałem już na tej pozycji. – przyznaje zawodnik.

Podczas okresu treningowego reprezentacja Niemiec rozegrała 3 mecze sparingowe z reprezentacją Egiptu (1:3, 3:0, 3:2). Mecz przeciwko Słowakom będzie kolejnym przystankiem w przygotowaniach na Igrzyska Europejskie. – Przed nami wciąż dużo pracy. Mecz przeciwko Słowacji będzie bardzo ważny, ponieważ pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy. – mówi Denis Kaliberda.

Skład reprezentacji Niemiec na mecz ze Słowacją:

Rozgrywający: Sebastian Kühner, Jan Zimmermann, Lukas Kampa

Środkowy: Michael Andrei, Marcus Böhme, Tim Broshog

Atakujący: Falko Steinke, Jochen Schöps

Przyjmujący: Matthias Pompe, Tom Strohbach, Björn Höhne, Christian Fromm, Dirk Westphal

Libero: Denis Kaliberda