Paweł Mikołajczak, pomimo ogłoszenia zakończenia kariery, postanowił jednak nadal grać. W najbliższym sezonie bronił będzie barw drugoligowego klubu KS METRO Warszawa.

Mikołajczak swoją siatkarską przygodę rozpoczął właśnie w tym klubie pod wodzą trenera Wojciecha Szczuckiego. Miało to miejsce w 1999 roku. W kolejnych latach grał m. in w drużynach z Częstochowy, Radomia, Warszawy, czy Gdańska.

W barwach KS METRO Warszawa zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów (2005 r), a rok później brązowy medal MP Juniorów.

Bardzo się cieszę, że po tylu latach wracam do mojego rodzimego Klubu. Historia zatoczyła koło. Odezwały się wspomnienia sprzed lat, tym bardziej, że stanę po jednej stronie siatki znów z kolegą z młodzieńczych lat – Tomkiem Walendzikiem. Bardzo cieszę się na tę nową przygodę i współpracę po latach z trenerem Szczuckim. Jestem pewien, że stworzymy w tym roku drużynę, która nie zawaha się w boju na siatkarskich parkietach. Drużynę, która będzie zawsze walczyć o wszystko i bić się o każdą piłkę. Wierzę, że stworzymy drużynę z charakterem i drużynę pełną pasji. Wierzę w projekt trenera Szczuckiego i zapraszam was do odwiedzin hali na ul. Dereniowej 48 podczas naszych meczów – komentuje swoją decyzję o powrocie sam zawodnik.

Trener drugoligowej ekipy z Warszawy również nie kryje radości – Bardzo nas cieszy, że po tylu latach nasi wychowankowie wracają do nas. Jestem szczęśliwy, że po tylu latach wracają i znów będę z nimi pracować. Paweł to świetny zawodnik, ale przede wszystkim wspaniały człowiek, który wniesie do drużyny wiele pewności siebie, co będzie dla nas nieocenione. Wierzę, że wespół z Tomkiem Walendzikiem, Kubą Skwarkiem czy innymi zawodnikami, których znamy już z ubiegłego sezonu, stworzą drużynę pełną ambicji i woli walki, jaką już prezentują na treningach. To świetna sprawa dla trenera- ponowna możliwość pracy z ludźmi, których pamięta się jako młodych chłopców, którzy dopiero zaczynają przygodę z siatkówką. Przez lata obserwowałem karierę Pawła i szczerze kibicowałem mu, przez całą jego drogę z siatkówką. Teraz przyszło nam ponownie współpracować, a efekty tej współpracy przyjdzie nam zobaczyć już niedługo, podczas pierwszego meczu otwierającego sezon ligowy – dodaje.

Drużyna swój pierwszy mecz rozegra już jutro (1. października) w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48.

źródło: KS METRO WARSZAWA

fot.Anna Klepaczko / LUMIKA / KS METRO Warszawa