Kolejnym zawodnikiem, który w nowym sezonie dołączy do wicemistrzów Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest Przemysław Stępień. 24-letni zawodnik zastąpi w składzie Marco Falaschiego.

Przemysław Stępień swoje pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w Zryw Volley Iława, po dwóch latach zawodnik został zauważony przez Trefla Gdańsk i to właśnie w szeregach gdańszczan zdobywał doświadczenie plusligowe. W Gdańsku nasz nowy rozgrywający spędził siedem kolejnych sezonów, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski, w szczęśliwym dla gdańszczan 2015 roku. Kolejnym krokiem zawodnika była gra w Dafi Społem Kielce, gdzie dobrze sobie radził jako pierwszy rozgrywający. Mimo, że dla kielczan ostatni sezon nie był najszczęśliwszy, indywidualnie nasz nowy zawodnik mógł być zadowolony.

Teraz Przemysław Stępień kolejne szlify będzie zbierał u boku Benjamin’a Toniuttiego, jak przyznał sam zawodnik możliwość pracy u boku takiego rozgrywającego jak Ben nie była bez znaczenia podczas podejmowania decyzji. –Miałem kilka ofert, ale ostatecznie zdecydowałem się na ZAKSĘ, z czego bardzo się cieszę. Gra tutaj to na pewno dla mnie możliwość rozwoju swoich umiejętności. Jeżeli dostanę szansę gry to będę chciał ją wykorzystać jak najlepiej. – Ben Toniutti to topowy rozgrywający. Postaram się czerpać garściami z jego doświadczenia i jak najwięcej nauki wyciągnąć z naszej współpracy – mówi nasz nowy zawodnik.

Przemysł Stępień z ZAKSĄ związał się dwuletnim kontraktem.

 

źródło: zaksa.pl