Szymon Jakubiszak, świeżo upieczony złoty medalista ME U-20, zasilił szeregi pierwszej drużyny żółto-czarnych. Młody przyjmujący zamyka tym samym 14-osobowe zestawienie drużyny prowadzonej przez Andreę Anastasiego.

Szymon Jakubiszak ma 18 lat i mierzy 204 cm. Z gdańskim klubem związany jest od 2011 roku. Reprezentował jego barwy we wszystkich kategoriach młodzieżowych – młodzika, kadeta, juniora oraz Młodej Lidze. W tej ostatniej kategorii wywalczył w dwóch ostatnich sezonach brąz i czwarte miejsce, ponadto zdobywając wicemistrzostwo Polski juniorów.

Od dawna z jego talentem wiązano spore nadzieje i od dłuższego czasu był obserwowany przez trenera Andreę Anastasiego. Z pierwszym zespołem trenował już przed rokiem, mając zaledwie 17 lat. W tegorocznym okresie przygotowawczym do drużyny dołączył dopiero przed dwoma tygodniami, po udanych dla polskiej reprezentacji mistrzostwach Europy juniorów. Zdążył wystąpić w pięciu sparingach, udanie prezentując się zwłaszcza w starciach z JT Thunders Hiroszima czy Onico AZS-em Politechniką Warszawską.

W naszych grupach młodzieżowych jest wielu interesujących graczy, którym bacznie się przyglądamy. Zdecydowaliśmy, że Szymon Jakubiszak jest gotowy, by dołączyć do pierwszego zespołu. To bardzo utalentowany siatkarz, z którym wiążemy duże nadzieje na przyszłość i nadszedł czas, by dać mu szansę w PlusLidze – mówi Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

2016 rok jak dotąd jest dla Jakubiszaka bardzo udany. Po wywalczeniu brązu Młodej Ligi i powołaniach do kadry U-23 oraz U-20, osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze – wraz z reprezentacją Polski juniorów sięgnął po mistrzostwo Europy. Teraz czas na kolejny krok w jego siatkarskim rozwoju – debiut w PlusLidze.

Długo się do tego przygotowywałem i wydaje mi się, że jest to odpowiedni moment. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się dołączyć do pierwszego zespołu. To będzie dla mnie duża szansa, by nadal doskonalić swoje umiejętności. Zamierzam wykorzystać tę okazję i dawać z siebie wszystko, zarówno na treningach, jak i w trakcie meczów – deklaruje 18-letni mistrz Europy juniorów.

Okazję do pierwszego występu w siatkarskiej ekstraklasie Jakubiszak będzie miał już w najbliższy poniedziałek. 3 października o godz. 18.00 w ERGO ARENIE LOTOS Trefl podejmie Effectora Kielce. Bilety na to spotkanie dostępne są na stronie trefl.ticketsoft.pl.

inf.prasowa