Coraz ciekawiej kształtuje się nowy skład Jastrzębskiego Węgla. Jednym z podopiecznych trenera Reynoldsa będzie pochodzący z Maroka, Mohamedem Al Hachdadim. Atakujący związał się z klubem jednorocznym kontraktem.  

29-letni Marokańczyk zastąpi na tej pozycji w naszym Klubie podwójnego mistrza świata Dawida Konarskiego.

– „Momo” to taki zawodnik, który z każdym rokiem potrafi sprostać nowym wyzwaniom, w obliczu których przychodzi mu stanąć. To potężnie zbudowany, silny fizyczne gracz i z całą pewnością wniesie tę swoją wielką moc i równie wielką pasję do gry zespołu na pozycji atakującego. Jego motywacja do gry z każdym rokiem rośnie. Nie mam wątpliwości, że wchodząc do Plusligi również będzie głodny rywalizacji i chęci udowodnienia, że potrafi nie tylko grać, ale i dominować na tym najwyższym poziomie – uważa Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Mohamed wprost nie może doczekać się już występów w barwach naszego Klubu. – Najważniejszym powodem, dla którego zdecydowałem się na grę w Jastrzębskim Węglu było to, że po prostu chciałem trafić do takiego wspaniałego i wielkiego klubu oraz móc rywalizować z największymi klubami na świecie – mówi Marokańczyk, który oficjalnie będzie pierwszym siatkarzem z Afryki, który trafia do PlusLigi. – Chętnie zostanę najlepszym ambasadorem Afryki w polskiej lidze – deklaruje Al Hachdadi.

źródło/foto: Jastrzębski Węgiel